Kategoriler
Yazılım

Google Chrome beta sürümü yayınlandı, otomatik oynatma kapatılabiliyor

Google Chrome tarafından güncellemeler gelmeye devam ediyor. Google Chrome beta sürümü yayınlandı. Yeni gelen güncelleme ile kullanıcılar videoların otomatik oynatılmasını kapatabilecekler.

Eylül ayı itibari ile gündeme gelen otomatik oynatma seçeneği nihayet kullanıma sunuldu. Kullanıcılar artık istenmeyen oynatmaları engelleyebilecekler. Bunun için Google Chrome 64. beta sürümünü indirmeniz gerekecek. Kullanıcılar tarafından sıkça dile getirilen konulardan biri olan otomatik oynatma can sıkan bir durumdu. Çünkü olmadık zamanlarda oymaya başlayan videolar hem ilgi dağıtıyor hem de insanların dikkatini çekiyordu. Bunu dışında ise interneti kotalı olan kişiler bu konuda mağdur oluyorlardı. İstemsizce oynayan ve yüklenmeye başlayan videoların ciddi internet kotası yediği belirtiliyor. İşte tüm bu durumlardan dolayı yeni güncellemede böyle bir sorunun çözümüne gidilmiş.

Yapılan açıklamalara göre Beta sürümü Ocak ayı içerisinde tüm kullanıcılara sunulacak. Şunu belirtmek gerekiyor, beta sürümünü indiren arkadaşlar bu özelliği kullanabilirler. Ancak özellik her web sitesinde çalışmıyor arkadaşlar. Bunun için Ocak ayında yayınlanacak sürümü beklememiz gerekiyor. Tüm kullanıcıların bu durum hakkında bilgi sahibi olması önemli.

 

“Google Chrome beta sürümü yayınlandı, otomatik oynatma kapatılabiliyor” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir