Kategoriler
Yazılım

Google, Android O Serisinin Geliştiricisi İçin Olan Final Sürümünü Piyasaya Sürdü

Neredeyse hazır olan Android O modelinin geliştiriciler için üretilen son sürümü yayınladı. Genel kullanıma geçebilmek için artık pek bir engel kalmadı.

Android 8 diğer adıyla ‘O’nun artık kullanıcılara sunulmasına az bir zaman kaldığını görüyoruz. Google, artık bir takım yeni özellikler ilave etmekten ziyade, sistem üzerinde bulunan hataları düzeltiyor. Bu yönde geliştiricilere, Android O’nun yeni final güncellemesi yayınladı. Bundan bir sonraki yapacakları ise tabi ki kullanıcılara gelecek olan güncelleme olacak.

Yeni Gelecek Olan Sürümün İsmi Ne Olacak?

Geliştiricilere sunulacak olan final güncellemesi, pek fazla yeni özellik vaat etmiyor. Eskisinin yerine daha stabil olan bir Android O’yu görüyoruz. Fakat önceki sürümlere göre yeni özelliklerin eklenmediğini de söyleyemeyiz. Google daha fazla stabilizasyon üstüne çalışsa da, özellikleri de ihmal etmemiş.

Artık şu günlerde neredeyse son haline ulaşan ve kullanıcıların hizmetine sunulmaya hazırlanan Android O’nun son sürümünü bu yazın son günlerine doğru test etme imkânımız olacak. Ayrıca Samsung Galaxy Note 8 ve LG V30 çok yakın bir zamanda satışa sunulacak. Bu hususta da her iki cihazın da Android 8 ile gelebileceği yönünde fısıltılar devam ediyor.

Android O hususunda neredeyse artık son halini aldı denilebilse de henüz ne isim verildiği ya da ismi hakkında her hangi bir ipucu bile yok. Acaba, birçok kullanıcının beklediği gibi yeni gelecek olan sürümün ismi Android Oreo olma ihtimali var mı? Henüz adını bile henüz bilmediğimiz Android O, ortalama 1 ay sonra Google Pixel ve Nexus’larda kullanılmaya başlayacak. Son rötuşların yapıldığı Android 8’le önceki işletim sistemi Android Nougat’ı kıyaslayan PhoneArena, yeni gelecek olan işletim sistemi merak içinde bekleniyor.

[affiliate_news id=”6476″]

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir