Kategoriler
Yazılım

En çok kullandığınız iOS uygulaması hangisi

Tıpkı Android işletim sisteminde olduğu gibi İOS İşletim sisteminde de en çok kullandığınız uygulamayı görebilirsiniz. 

Elimizden hiç düşürmediğimiz akıllı telefonlarla çeşitli işlemler yapmaktayız. Özellikle Facebook, WhatsApp, Instagram ve Twitter bunlarla birlikte bir şeyler araştırmak için internet tarayıcısını kullanıyoruz. Peki, 1 hafta boyunca en çok hangi uygulamayı kullandığınızı merak ediyor musunuz?

iOS uygulamalarını ne kadar süre kullanıyorsunuz

O zaman size bir ipucu verelim iPhone ve iPad  gibi cihazlarda Apple mobil işletim sistemi iOS kullanan cihaz sahipleri hangi uygulamayı ne kadar süreyle kullandığını öğrenmesi oldukça kolay bir şekilde yapılabiliyor. Dilerseniz bu işlevi henüz bilmeyen kullanıcılar için anlatalım.

Ayarlar menüsüne gelerek pil seçeneğine tıklayın buraya tıkladıktan sonra bir süre bekledikten sonra, son bir hafta içerisinde ve 24 saat içerisinde neler yaşandığını en çok uygulamanın kullandığını görebiliyorsunuz. Ayrıca kullandığınız uygulamalar ne kadar pil harcıyor onuda görebiliyorsunuz.

 

Örnekte de gördüğünüz üzere burada, son 7 gün içerisinde 1,2 saat Instagram kullanılmış yaklaşık olarak 2 dakika gibi bir sürede arka planda çalışmış. Sizde hangi programı ne kadar çok kullandığınızı merak ediyorsanız verdiğimiz adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

THN – teknolojihaberim.net

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir