Kategoriler
Yazılım

Apple firmasından iPhone kullanıcılarına amortisör müjdesi

Dünya’nın en çok tercih edilen telefon ve tablet markalarından olan Apple firmasının geçtiğimiz günlerde patentini aldığı amortisör sisteminden sonra ne gibi telefonlar üretileceği merak konusu oluyordu. Bu konuda resmi açıklama yapan Apple firmasının tercih ettiği sistem hakkında bilgi verelim.
Akıllı telefon üretici Apple’in özellikle telefonlarda en çok önem verdiği konuların başında gelen sağlamlık testlerinden sonra yeni bir adım attığı ortaya çıktı. Son derece dayanıklı olmasına rağmen düşmeler karşısında telefonların ve tabletlerin ekranlarının kırılması kullanıcıların zor durumda kalmasına neden oluyordu. Bu durum karşısına çalışmalarına hız veren firmanın aldığı patent oldukça dikkat çekici oldu.
Düşen telefonun ekranlarında meydana gelen hasarlar kullanıcıların ciddi rakamlar ödeyerek ekran değiştirmesine neden olduğundan dolayı burada yeni sistem geliştiren Apple yeni ürettiği telefonlarda artık amortisör kullanarak telefonlarının ekranlarında kırılmaları en aza indirmeyi planlıyor.

Amortisör sistemi nasıl olacak?

Telefonun 4 köşesine takılacak olan bu sistem sayesinde telefonların yer düşmesinden sonra amortisör sistemi devreye girecek ve telefonun aldığı darbe miktarının en aza inmesi için işlevini yerine getirecek. Geçtiğimiz günlerde alınan patent işlemlerinden sonra test çalışmalarına başlayan Apple’in ilk aldığı izlenimlerin oldukça başarılı olması bundan sonra bu teknoloji ile telefon üreteceğinin sinyallerini veriyor. Telefonun en narin olan köşeli yerlerine takılacak olan bu amortisör sisteminden sonra telefonunuz yere düşse de ekranının kırılması oranının % 60 ile % 70 oranında azalması bekleniyor. iPhone 8’e yetişmeyecek olan bu sistemin bu telefondan sonra çıkacak olan yeni sistemde kullanılıp kullanılmayacağı merak konusu olsa da bu özelliğin oldukça fazla ses getirileceği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir