Kategoriler
Yazılım

Android’e bluetooth şarj göstergesi geliyor

Android’e Bluetooth şarj göstergesi Android’in açık kaynak Projesi (AOSP) ile geliyor. Bu sayede Bluetooth cihazlarınızın şarj durumunu görme imkanınız olacak.

Bir çok kullanıcı tarafından merakla sorulan soruların başında gelen Bluetooth şarj göstergesi Android işletim sistemine gelmeye hazırlanıyor. Hali hazırda belirli marka akıllı telefonlarda bulunan bu özellik artık Google’ın 8.1 sürümü ile standart hal almış olacak.

Öncesinde bazı Bluetooth aygıtları ile yine önde gelen telefon markalarında böyle bir özellik yoktu. Bunların içerisinde Hawai markası başta geliyordu. Samsung, LG, OnePlus gibi marka akıllı mobil cihazların böyle bir problemi olmadığını da özellikle belirtelim. Ancak Google Android işletim sistemine getireceği bu yenilikle artık markaların kendilerini makyajlaması’na da gerek kaymayacak.

Android Bluetooth şarj göstergesi

Muhtemelen bir çok geliştirici Google Play Store aracılığı ile bu uygulamayı sunmayı amaçlamış fakat yeteri kadar başarılı olamamıştı. Bunun altında yatan sebep ise telefonlardan kaynaklı sorunlardan ötürü maalesef başarılı olunamadı. Google, 8.1 sürümü ile bunu standart düzeye taşısa da önceki Android sürümleri için bir soru işareti bırakıyor. Burada yapacağı düşünülen öngörü ise Google Android Destek Kütüphanesi’ne tanıttırarak Android’in önceki sürümlerine destek vermesi.

Gelecek bu özellikle kullanıcılar Bluetooth şarj seviyelerini görecek ve bitimine az kala yine alacakları uyarı ile şarj sürecini kontrol edebilecekler. Android işletim sistemili telefon veya Bluetooth aygıt kullanıcıları kısa bir süre sonra hem mobil şarj cihazının batarya durumunu hem de Bluetooth pil durumunu kontrol edebilecekler.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir