Kategoriler
Yazılım

Android O Akıllı Televizyonları Değiştirecek

Google I/O konferansı sonrasında Google’ın birçok yeni teknoloji üzerinde çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Markanın yeni seri akıllı telefonlarında kullanacağı Android O işletim sisteminin de tanıtıldığı etkinlik sonrasında yeni mobil işletim sisteminin Android televizyonları da değiştirdiği ortaya çıktı. Yeni seri ile artık Android televizyonlarında arayüz değişiyor. İşte detaylar.

Android işletim sistemi etkinlik alanını sürekli olarak arttırmaya başladı. Sadece akıllı telefonlarda değil Android işletim sisteminin kullanıldığı hemen her alanda işletim sisteminin büyük oranda geliştirmeler aldığını görmeye başladık. Son olarak Google’ın yaptığı tanıtımlarla beraber söz konusu mobil işletim sisteminin akıllı televizyonlarda değişim göstermeye başladığı da ortaya çıktı. Bu noktada Google aldığı kararla beraber Android televizyonların arayüz sistemlerini değiştireceğini açıkladı. Sadece televizyonların arayüzleri değişmiyor.

Bunun yanında artık Android akıllı televizyonlara Google Asistan uygulaması da ekleniyor. Televizyonların sol üst menüsüne eklenen Google Asistan sayesinde sesli komutlar, içerik arama, dizi film arama, kanal arama, menü ayarlarının aranması gibi hemen her işlemi yapabiliyorsunuz. Üstelik bu kez sadece arama çubuklarını kullanmak değil bunun dışında sesli komutlar vermek de mümkün oluyor. Android O sürümüyle beraber gelen yeni sistem Android televizyonları arayüz açısından tasarım olarak da değiştirmekte.

Android O İle Akıllı Televizyon Tasarımları

Android O sonrasın akıllı televizyonlarınızın tasarım düzeninde de değişiklikler dikkat çekiyor. Artık ana sayfa üzerinde uygulama menüsünün ince bir slider şeklinde göründüğünü ve yan yana sıralandığını belirtmek gerekiyor. Bunun dışında ayar menüsünün de sağ üst kısma kaldırıldığı açıklanan yeni ara yüzde menü ve kanal gösterimi de görsel listeleme şeklinde yapılabiliyor.

Kısacası hemen her uygulamayı rahatlıkla görebilmenizi ve kullanabilmenizi sağlayan sistemin Android O dışında bir önceki işletim sistemine de kısmen getirileceği açılanmış durumda. Şimdilik bölge kısıtlaması alarak yayınlanan yeni güncellemenin ilerleyen dönemlerde tüm bölgelerde yayına geçmesi bekleniyor.

Fakat testlerin ve ilk yayınlanacak olan sürümün Amerika içerisinde kullanıma sunulacağını da belirtelim. Sistemde daha ne gibi değişiklikler olacağı şu an için merak konusu. Net olan birşey varsa o da eski seri Android Nougat işletim sistemleri için değişiklik sadece belli bir sınırda kullanılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir