Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Hindistan’da iPhone Satışları Düşüşe Geçti

Apple‘ın Hindistan‘da ki iPhone satışları her geçen gün düşüyor. Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından mali tablolar ile ilgili bir açıklama yapılmıştı. Açıklamaya göre artık şirket mali tabloda cihazların satış rakamlarının  paylaşılmayacağını belirtti. Ancak buna sebep olan nedenler açıklanmadı. Tahminlere göre ise global anlamda yaşanan daralma Apple’ın satışlarının düşmesine neden oldu.

Hindistan’dan gelen haber ise bu durumu kanıtlar nitelikte. Şirket her ne kadar üçüncü çeyrekte beklediğini alsa da ilerleyen dönemlerde ciddi düşüşlerin yaşanabileceği söyleniyor. Özellikle dördüncü çeyrek bu durumun habercisi olacak gibi. Hindistan’da yapılan analiz sonucuna göre 4 yıl aradan sonra düşüş yaşanacak. Yapılan analize göre ise 800 bin civarında iPhone satışının olacağı belirtildi. Geçen sene ise bu rakamın 1 milyon seviyesinde olduğu açıklandı. Yıl bazlı olarak değerlendirme yapıldığında ise geçen yıl 3 milyon akıllı telefonun satıldığı, 2018 yılında ise bu rakamın 2 milyon seviyesinde kalacağı belirtildi.

Dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olan Hindistan’da Apple satışlarının düşmesi, şirketi nasıl etkileyecek bilinmiyor. Şirketin Çin‘de de benzer sorunları yaşaması üzerine bazı adımlar atılmıştı. iPhone üretim fabrikası kurularak ilk kez iPhone SE modelinin üretimi gerçekleşmişti. Apple’ın Hindistan’da yaşanan  düşüşlere karşı nasıl bir önlem alacağı merak konusu.

Huawei’den iPhone almak için sıraya geçenlere büyük sürpriz haberimizi ilgili bağlantıdan okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir