Kategoriler
Teknoloji Haberleri

ETIYA, Yapay Zeka Destekli Ürünlerini Amerika’da tanıttı

ETIYA, Yapay Zeka Destekli Ürünlerini Amerika’da tanıttı. Amerika’nın Los Angeles şehrinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi Amerika (Mobile World Congress Americas-MWCA) bu yıl da teknoloji dünyasının gündemine damga vurdu. Türkiye’nin yerli yazılım devi ETIYA, teknoloji trendlerinin konuşulduğu ve dünya çapında katılımın gerçekleştiği etkinlikte kurumların müşterilerine hızlı ve kişiselleştirilmiş çözümler sunmasını mümkün kılan Yapay Zeka Destekli Ürün ve Çözüm portföyünü öne çıkardı.

Bünyesinde 650’den fazla mühendisle, Türkiye’den Silikon Vadisi’ne, Singapur’dan Dubai’ye kadar dünyanın dört bir yanında yapay zekâ ile güçlendirdiği yazılım çözümlerini dünyaya ihraç eden ETIYA, teknoloji devlerinin sahne aldığı Dünya Mobil Kongresi Amerika’da boy gösterdi.

Telekom, enerji, medya ve finans başta olmak üzere farklı sektörlerde iş ortaklarına dijital ekonomiye hızlı adapte olmalarını sağlayan ürün ve çözümler sunduklarını ifade eden ETIYA, Kurucu Ortağı ve CEO’su Aslan Doğan, “Teknoloji geleceğinin konuşulduğu bu platformda yer almaktan mutluluk duyuyoruz. ETIYA olarak bu etkinlikte, firmaların ürün ve çözümlerinin pazara çıkış süresini hızlandıran, siparişin nakde dönüş süresini kısaltan ve müşterilerin marka sadakatini arttıran Yapay Zeka Destekli portföyümüzü Amerika pazarında hedef şirketlere aktarma şansı elde ettik. Müşterilerin bir sonraki adımını tahminleyen ve en uygun kişiselleştirilmiş önerilerin sunulmasına olanak sağlayan akıllı ürün portföyümüz ile kurumlara pazarda rekabet avantajı kazandırıyoruz şeklinde konuştu.”

Etkinliğin ana odaklarından biri olan 5G teknolojisinin Yapay Zeka kullanımını da artıracağına değinen Aslan Doğan “5G sektörleri değiştirecek. Şuan hayatımızda yer alan sanal asistanlar, chatbotlar, mobil uygulamalar ve mesaj platformları gibi zengin iletişim servislerinde yapay zeka kullanımı 5G ile yaygınlaşacak. Türk yazılım şirketleri 5g teknolojisini son kullanıcıya ulaştırmak için hazır.” yorumunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir