Kategoriler
Teknoloji Haberleri

Amazon Türkiye Ülke Müdürü Sam Nicols

Amazon Türkiye Ülke Müdürü Sam Nicols kimdir ?Amazon’un ülkemizde faaliyetine başlayacağını duyurmasının ardından ülke müdürünün kim olacağı herkes tarafından oldukça merak ediliyordu. Herkesin beklediği gün geldi ve dünya devi ülkemizde hizmete açıldı. Peki şirketin Türkiye Müdürü kim oldu ? Amazon Türkiye’nin Ülke Müdürü Sam Nicols olarak açıklandı.

Sam Nicols Kimdir ?

amazon-turkiye-muduru-sam-nicols-kimdir-egitim-hayati

Şirketin Ülke Müdürü olarak atadığı Sam Nicols, yaklaşık olarak 8 yıldır şirket bünyesinde çalışmaktadır. 2018 yılının başından itibaren ise Türkiye Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Sam Nicols’un eğitim hayatından bahsedecek olursak,  1993 – 1998 yıllarında University of California, San Diego‘da Kimya Mühendisliği okumuştur. Yüksek Lisansını ise University of California, Berkeley‘de Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünde yapmıştır.2005 ve 2007 yılları Columbia University‘de MBA eğitimi almıştır. 2002 ve 2005 yıllarında , İsveç’te  Chalmers University of Technology‘de Araştırma Mühendisi olarak görev almıştır.

2006 yılında ise 3 aylık bir Amazon MBA yaz stajı yapmıştır. Daha sonra ise Bain & Company’de danışmanlık ve Case Team Leader olarak görev almıştır. 2010 yılında Amazon’da Senior Manager Vendor Management  ve Senior Manager Programs pozisyonunda çalışmıştır.

 

Şirketin ülke müdürü olarak atadığı Sam Nicols’un eğitimi ve iş deneyimi hakkında ki bilgileri sizlere aktardık. Şirketin Türkiye ayağı hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bir önceki yazımızda sizlere Amazon Türkiye Hizmete Açıldı haberini aktarmıştık. Dilerseniz ilgili bağlantıdan yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir