Kategoriler
Sosyal

Telsa elektrikli otomobil firması kurucusu Elon Musk Trump’a Resti Çekti

Elon Musk Trump’a resti çekti. ABD Başkanı Trump’ın danışmanlarından olan Elon Musk yaptığı basın toplantısında resmen Trump’a rest çekti. ABD Başkanı Trump ise bu rest karşılığında ne yapacağı merak konusu.

Telsa elektrikli otomobil firması kurucusu ve SpaceX uzay yolculukları düzenleyen şirket ortaklarından ve Hyperloop ile toplu taşımada devir atlamaya çalışan Elon Musk bir mücit girişimci ve uygulayıcı kişili ile teknoloji dünyasının da yakından tanıdığı ve takip ettiği bir kişi olarak bilinir. Elon Musk ABD Başkanı Trum‘a Paris iklim anlaşması-nı imzalamadığı takdirde görevi bırakacağını söyledi.

Paris İklim Anlaşması Nedir

Paris İklim Anlaşması, 191 ülke imzasını taşıyan ve 2015 Aralık’ta imzalanan anlaşmanın öncelik amacı veya hedefi küresel ısınmaya karşı verilen taahhütlerin tamamıdır.

Küresel ısınmaya karşı alınacak tedbirler ve tedbirlere uyulması hususunda olma özelliği taşıyor. Sıcaklık ortalamalarının yüzyıl sonuna kadar artış limitinin 1,5 ile 2 derece arasında sınırlandırılması ve 21. yüzyılın ikinci yarısında ise bu rakamın sıfır emisyonlara ulaşılmasını sağlayacak taahhütlerdir. Bu taahhütleri anlaşmaya imza atan ülkeler kabul etmiş oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir