Kategoriler
Sosyal Yazılım

Intagram Bu Sefer de Pinterest’i Mi Taklit Ediyor?

Instagram son yılların en çok kullanılan fotoğraf paylaşım uygulaması olarak biliniyor. Uygulama geçtiğimiz aylarda Snapchat adlı uygulamayı taklit ederek anlık görüntü paylaşma özelliğini getirmişti.

Bu özellik ile kullanıcılar anında video çekip takipçileri ile paylaşabiliyor, takipçiler ise bu videolara yorum yapabiliyor ve arkadaşlarına yollayabiliyorlardı. Şimdi ise uygulama yeni bir özellikle karşımıza çıkıyor. Bu yeni özelliğinde yine bir taklit olması ise dikkat çekiyor.

Bu Sefer Hedef Pinterest
Instagram uygulaması bu sefer yine yeni bir özellikle karşımıza çıkıyor. Pinterest uygulaması gibi şablonların kurulabileceği yeni özellik ile yeni bir atılım yapan uygulama yine bir taklit ile karşımıza çıkıyor. Instagram uygulamasında artık kullanıcılar, şablonları bir araya getirebilir ve tablolar yaratabilirler. Artık Instagram uygulamasında, kullanıcılar beğendikleri gönderileri kaydedebilirler ve kaydettikleri bu paylaşımlardan bir koleksiyon oluşturabilirler. Uygulamanın devamlı başka uygulamalardaki özellikleri alıyor olması ve yeniliklerini bu yönde yapıyor olması ise bir tesadüf olarak açıklanamaz. Uygulama, tüm diğer uygulamalarda olan özellikleri tek bir noktada birleştirmeyi hedefliyor. Bu sebeple de diğer uygulamaların yöneticileri ve kullanıcıları tarafından tepki görüyor. Bu durum ise uygulamanın kullanıcılarını sevindiriyor denebilir. Devamlı yeni güncellemeler ve yeni özellikler getiren uygulama kullanıcılarını bu yönü ile sevindiriyor da diyebiliriz. Uygulama yeni özellikler getirmeye devam edecek gibi görünüyor. Sıradaki özelliğin ne olacağı ise merakla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir