Kategoriler
Sosyal

Instagram’a GIF özelliği geldi

Instagram tarafından bugün yapılan açıklamaya göre GIF özelliği kullanıma açıldı. Kullanıcılar bugünden itibaren Hikayeler’de GIF kullanabilecekler. Ayrıca fotoğraf ve videoların üzerine de çıkartma olarak hareketli resimler ekleyebilecekler. Instagram’ın Facebook tarafından satın alınması ile birlikte yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Facebook’un Instagram’a oldukça önem verdiğini görüyoruz. Devir işlemlerinden bugüne kadar önemli ölçüde yenilikler yapıldı.

Instagram’a nasıl GIF eklenir ?

Instagram hesabına GIF eklemek isteyen kişiler sadece Hikayeler bölümünde bu özelliği kullanabilecekler. Hikayeler kısmına giriş yaptığınızda sağ üst köşede çıkartma sembolü göreceksiniz. Buradan kullanıcılar öne çıkan GIF’lerden birini seçebilirler. Ayrıca kullanıcılar GIPHY kütüphanesinden de istedikleri GIF’leri seçerek kullanabilirler. Kullanıcılar istedikleri sayıda hareketli resmi kullanabilirler. Bu konuda herhangi bir sınırlama bulunmuyor.

Instagram’a yeni bir özellik daha gelecek

Instagram tarafından bugün itibari ile yapılan açıklamaya göre ise önümüzdeki haftalarda yeni güncellemeler gelecek. Yeni gelecek güncelleme hakkında verilen bilgilere göre kullanıcılar fotoğraf ve videolarını orijinal boyutlarında paylaşabilecekler. Ancak ekran kenarlarında herhangi beyaz boşluk kalması durumunda ise özel renk skalaları ile bu alanı doldurabilecekler.

 

 

balıkesir escort

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir