Kategoriler
Sosyal

CNN 25 Milyon Dolara satın aldığı YouTube kanalını kapattı

CNN 25 Milyon Dolara satın aldığı YouTube kanalını kapattı. Ünlü YouTuber Casey Neistat tarafından kurulan haber platformu Beme dünya genelinde ses getiriyordu. CNN tarafından 25 milyon dolar gibi bir ücretle satılan alınan YouTube kanalının kapatıldığı duyuruldu. CNN’in bu alanda başarılı olamadığı ve beklentileri karşılamadığı haberleri mevcut. Sosyal medya platformlarının her geçen gün popülerliğini arttırması, bu alanda yeni kazanç imkanları sağlıyor. Ülkemizde son 2-3 yıl içinde bir çok Youtuber’ın ünlü olduğunu biliyoruz. Üstelik geçtiğimiz günlerde yayınladığımız haberde YouTuber’ların ne kadar kazandığı hakkında bilgi vermiştik.

Amerika’nın en önemli televizyon kanallarından  biri olan CNN’in satın aldığı Youtube kanalı için servet ödemişti. Casey Neistat ile CNN arasında yapılan anlaşmada, ünlü YouTuber’ın sorumluluklarının devam edeceği, CNN’de görev alacağı açıklanmıştı.  Ancak satın alma sürecinden sonra işler beklendiği gibi gitmedi ki kanalın kapatılması kararı verildi. Ünlü YouTuber’ Neistat yaptığı bir açıklamada ise hayatını Beme’ye bağladığını aktarmış. Beme’de çalışan 22 personelin ise farklı pozisyonlarda çalışmaya devam edeceği kanal tarafından açıklanmış. CNN’in en önemli isimlerinden biri olan Jeff Zucker’ın kanalı satın alma süreci de bir hayli ilginç aslında. Zucker Beme’yi küçük oğlundan duyduğunu ve daha sonra satın almaya karar verildiğini aktarmış.

Görüldüğü üzere sosyal medya platformları büyük kazançlar sağlayabiliyor. Ancak burada iyi yönetim oldukça önemli.Çünkü biraz değişikliğe gidildiği zaman, insanlar takibi bırakabiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir