Kategoriler
Sosyal

Blade Runner Anime oluyor

1982 yapımı ünlü bilim kurgu filminin devam filmi olan ‘Blade Runner 2049’ bilim kurgu filminin vizyon tarihine 1 ay kala bilim kurgu severler tarafından heyecanla beklenmeye devam ediyor. Bu sırada ‘Blade Runner’ bilim kurgu filminin Cowboy Bepob’un ünlü yönetmeni tarafından anime olarak bir uyarlamasının yapılacağı duyuruldu.

Devam Filmi Geliyor

Harrison Ford’un başrol koltuğunda oturduğu 1982 yapımı çok sevilen bilim kurgu filmi ‘Blade Runner’ın devam filmi olan ‘Blade Runner 2049’ un ülkemiz de dahil olmak üzere önümüzdeki ay vizyonda olması planlanıyor.

Bu sırada ise Cowboy Bepob’un ünlü yönetmeni Shinichiro Watanabe, ünlü bilim kurgu filmini anime olarak uyarlayacağını duyurdu. Kısa bir anime filmi olarak çıkacak olan uyarlama 1982 yapımı filmin 3 yıl sonrasını konu alacak.

Yine filmin orijinalinin çekildiği yer olan fütüristik şehir Los Angeles’da çekilecek olan film, büyük bir elektrik kesintisinin yaşandığı şehirde yaşanan problemleri konu alacak. Devam filmiyle birlikte vizyona çıkacak olan film ‘Blade Runner Black Out 2022’ adıyla izleyicisiyle buluşacak. Geçtiğimiz günlerde anime uyarlaması projenin kısa bir fragmanı da çıktı. Yapımın yönetmeni Watanebe, ‘Blade Runner’ ın anime kariyerinde onu en çok etkileyen işler arasında yer aldığını ve bu sebeple proje adına çok heyecan duyduğunu ifade etti.

Ayrıca Flying Lotus olarak da adı geçen meşhur elektronik müzisyeni Stephen Ellison’ın da kısa filmin müziklerini yapacağı da kesin bilgiler arasına yerini aldı. Yapım Sony Pictures Japan’ın (Sony Pictures Japan’ın resmi sayfası) Youtube kanlaından da izlenebilecek. Bilim kurgu severlerin heyecanlı bekleyişleri önümüzdeki ay ‘Blade Runner’ın beyaz perde de sahne almasıyla sona erecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir