Kategoriler
Oyun

Sony ve Microsoft arasındaki soğuk savaş

Sony ve Microsoft arasındaki soğuk savaş hızla devam ediyor. Sony Microsoft’un Avrupa da kendisini geçemeyeceğini ve elde ettiği bu başarının artık kalıcı olduğunu düşünüyor.

Rekabet ile gelen gerginlik

Xbox One X ile büyük sükse yapan Microsoft‘un Avrupa’daki çıkışına rağmen Sony tarafına pek etki yaratmışa benzemiyor. Kaldı ki Sony yıllardır Avrupa da elde ettiği başarının Microsoft tarafından sarsılmasını istemiyor.

Sony Japonya merkezli ve Microsoft ise ABD merkezli iki büyük firma. Bunlar arasında devam eden soğuk savaş bir çok İnternet sitesinde yer almaz ama her ikisinin arasındaki bu mücadele genelde oyun konsollarında ortaya çıkar.

Microsoft‘un en başarılı olduğu dönem Xbox 360 ile estirdiği rüzgar Sony‘nin elde ettiği başarı yanında fazla değer kazanamadı. Avrupa kıtası her iki firma için vazgeçilmez kadar önemli.

PlayStation Avrupa’da Jim Ryan‘ın yaptığı açıklamaya göre PlayStation 4 ile Xbox One arasındaki mücadele Sony‘nin liderliği ile devam ederek sürüyor. 4 PlayStation satışına karşılık 1 Xbox One satılıyor şuan da şeklinde devam ediyor.

Ryan elde edilen bu başarının Avrupa da çok daha uzun ve kalıcı olması için sürekli olarak çalıştıklarını ve elde edilen konumumuzdan da asla taviz verilmeyeceğinin altını çiziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir