Kategoriler
Donanım Haberleri

Qualcomm’dan Bir Yenilik Daha Akıllı Ses Platformu Çıkıyor

Qualcomm,dan bir yenilik daha şirket Çin’in Şenzen şehrinde yapılan ses ve müzik geliştirici konferansında Qualcomm® Smart Audio Akıllı Ses Platformu’nun çıkacağını açıkladı.

Anthony Murray’den Destek Sözü

APQ 8009 ve APQ8017’yi temel alan iki Qualcomm SoC seçeneği ile gelecek OEM’lerin çeşitli ürün ve kategoriler için tam anlamıyla geliştirilmiş akıllı hoparlörler üretimini sağlayacak bir dizi yazılım da bulunuyor.

Bu entegre platform benzersiz işlem ile bağlantı seçeneklerini, sesli kullanıcı arayüzlerini ve üst seviye ses teknolojilerini bir araya getiriyor tüketicilerin bu alandaki hoparlör talebini de karşılamış olacak.

Bu konuyla ilgili yapılan açıklamada Qualcomm Technologies International Başkan Yardımcısı ve Ses ve Müzikten Sorumlu Genel Müdürü Anthony Murray yapmış olduğu açıklamada  Qualcomm Smart Audio Platformu yüksek performanslı işlem gücünü dünya sınıfı Bluetooth ve Wi-Fi bağlantıyı, gelişmiş uzak-alan ses yakalamayı uyandırma ve algılamayı AllPlay çok odalı ses yayın teknolojisini ve ses eko sistemine destek vereceğini açıkladı.

Bu geliştirilmiş ürün sayesinde ürün süresini düşürmek için gerekli donanım, yazılım ve araçları bir araya getirecek şekilde tasarlanan bu platform hoparlör üreticileri için yeni bir çözüm olmuş olacak. Bu ürünü geliştirmek isteyen üreticilerinde önünü bu yolla açmış olduklarının açıklamasını yaptılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir