Kategoriler
Oyun

Rise of Tomb Raider Yapımı Dx12 İle Adeta Coştu!

Rise of Tomb Raider oyunu, Dx12 sayesinde adeta coştu diyebiliriz. Oyun, çok daha başarılı bir hale büründü.

Lara yine iş başında

Rise of Tomb Raider serisini eğer oyun dünyası ile aşağı yukarı bir bağlantınız var ise muhakkak duymuşsunuzdur. Bu seride bildiğiniz gibi bir erkek karakteri değil, bayan karakteri yönetiyoruz. Bu yönüyle de nadir oyunlardan biri olan Tomb Raider’da bayan karakter Lara Croft‘u yönetmekteyiz.

Rise of Tomb Raider oyunu bildiğiniz gibi AAA sınıfı bir oyun. AAA sınıfı oyunların da bütçesi çok yüksek olduğundan Tomb Raider oyununu üretirken üreticisi, bilgisayar sistemlerini sonuna kadar zorlamış. Haliyle oyunun sistem gereksinimleri yüksek. Oyun, üretildiği dönemde Dx11 desteklediği için de haliyle grafik kartların Dx11 ile çalışması söz konusuydu. Ancak geçtiğimiz dönemde aktif olan Dx12, Rise of Tomb Raider için de geldi ancak ilk etapta tam olarak büyük bir değişim görememiştik. Fakat yayınlanan yeni bir güncelleme ile bu durum tamamiyle değişti.

RİSE OF TOMB RAIDER DX12 İLE ŞAHLANDI

Tomb Raider için yayınlanan son güncelleme ile beraber oyunun Dx12 için inanılmaz bir gelişme kaydettiğini söyleyebiliriz. Oyun Dx12 ile çalıştırıldığında sistemin performansı eskisine göre tam %40 artmış vaziyette ve kuşkusuz bu çok yüksek bir rakam. Böylelikle Rise of Tomb Raider artık çok daha oynanası bir oyun diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir