Kategoriler
Oyun

Pokemon Go’nun Yapımcısından Harry Potter Oyunu Geliyor

Pokemon Go’nun yapımcısı olan Amerika Birleşik Devletleri firması Niantic şirketi, yeni bir tarzda Harry Potter oyununu oyun severlere sunacak. 2016 ve 2017 yıllarının popüler oyunu olan Pokemon Go milyonlarca insan tarafından oynanmıştı. Ülkemizde de tutulan oyun için yaz aylarında belediyeler Pokemon Go oyuncuları için yiyecek ve içecek tedarik etmişti.

Bu kez yeni bir oyun ile gündeme gelen Niantic şirketi,  anlaşılan Harry Potter’ın kitabı ve filmi ile milyonlarca hayran kitlesine ulaşmasından faydalanmak istiyor. İngiliz yazar J.K. Rowling tarafından yazılan kitap serisi Harry Potter daha sonra filme uyarlanmıştı. Şimdi de bir oyun ile karşımıza çıkacak.

Niantic şirketi tarafından piyasaya sürülecek oyun Pokemon Go gibi artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip olacak. Oyunun merkezinde ise bildiğimiz gibi Harry Potter olacak. Oyuncular sokaklara çıkıp fantastik canavarları yakalamaya çalışacaklar.

Pokemon Go yaklaşık olarak günlük 45 milyon kişi tarafından oynanmıştı. Burada ki hazır kitlenin Harry Potter’a kayması bekleniyor. Ayrıca Harry Potter hayranlarının da bu sayıya dahil olacağını düşünürsek tahminlerimize göre 60-70 milyon civarında bir oyuncu potansiyeli olacaktır.  Bu da oyunun tek başına lider olmasına yeter de artar bile.

 

Harry Potter’da Pokemon Go’da kullanılan özelliklerin kullanılması bekleniyor. Ayrıca İOS ve Android özelliklerinin de uygulamada kullanılabileceği söyleniyor. Ancak tam olarak nasıl bir oyun bizleri bekliyor bilmiyoruz. Herkesi heyecanlandıran bu haberden sonra oyunun ne zaman çıkacağı merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir