Kategoriler
Oyun

Nioh Oyun İncelemesi

Nioh Oyun İncelemesi yapmadan önce Team Ninja tarafından geliştirilen bu oyunun Asya tarafından en çok tercih edilen bir yapıya sahip olduğunu belirmek gerekir.  SoulsBorne serisine oldukça benzeyen oyun, oyuncuların beğenisine sunuldu.

Team Ninja tarafından piyasa sürülen, Sengoku dönemi Japonya’sında yaşanan çatışmaları anlatan Nioh, PC, PS4 ve Xbox One platformları için oyuncuların beğenisine sunuldu. Onimusha serisini oynayanlar bu oyuna kesinlikle yabancılık çekmeyecekler. Çünkü fantastik öğelerin çok fazla olduğu oyun gerek oynanış gerek oyunun geçtiği mekânlar açısından Onimusha’ya çok benziyor. Oyun aksiyon türünde ve üçüncü şahıs serbest kamera açısı ile oynamak mümkün.

Nioh Oyun İncelemesi

Oldukça karmaşık bir hikayeye sahip olan oyunu oynayan birik olarak ne olup bittiğini anlamak zor oluyor. Oyunun içinde değilde ara videolarda oyunun hikayesini anlatmaya çalışan Nioh, bu konuda başarıyı yakalamış değil. Nioh Oyun İncelemesi sırasında hikaye kısmında bizi zora sokan kısmı ise oyunun tamamını oynamamızı istemesidir.

Oynanış

Oyun sırasında savaşılan düşmanlar sadece normal insanlardan ibaret değil. Mitolojik yaratıklar da düşmanlar arasında bulunuyor. Oyunda aksiyon hiç eksik olmuyor. İlk başlarda oyun, birçok oyuncuya zor gelebilir. Ama oyunda uzmanlaşmak için belli bir öğrenme ve tecrübe kazanma süresi var. Bu süre sonunda oyuncu ustalaşıyor ve düşmanlar kolaylıkla alt edilebiliyor. Hatta zorluk seviyesi yüksek olan bölüm sonu karakterlerini (boss) bile belli bir tecrübe ile kısa sürede yenmek mümkün. Kullanılabilecek silahlar zamanın silahları. Katana, çift kılıç, balta, ok, taşınabilir top ve mızrakla düşmanlarla çatışmaya giriliyor. Oyunda ilerledikçe, karakterin yetenekleri ve kullandığı silahların da gücü artıyor.

Grafik ve Ses

Kontrol edilen karakter William dâhil oyundaki düşman, boss ve tüm öğeler çok başarılı şekilde modellenmiş durumda. Oyun içi videolarının gayet başarılı olduğunu belirtmek gerekiyor. Ayrıca seslendirmelerin profesyonel bir ekip tarafından yapıldığı anlaşılıyor. Oyun içi efektler ve müzikler de gayet iyi oluşturulmuş.

Sonuç

Daha önce Onimusha oynayanlar zaten bu oyunu severek oynayacaklardır. Bu tür bir oyunu ilk kez oynayacaklar için ise; fantastik öğeler, dibe vuran aksiyon, sürekli gelişmeye açık bir karakteri yönetme imkânı, oyunu değerli kılıyor Oyunun yaklaşık 50 saate yakın bir oynama süresi sunduğunu da belirtmek lazım ki bu süre gayet iyi görünüyor. Kısacası Nioh Oyun İncelemesi sırasından hikaye kısmı hariç bizden ortanın bir üstü not almayı başardı.

[affiliate_news id=”6976″]

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir