Kategoriler
Oyun

İşte Pes 2018’de Yer Alacak Türk Takımları

KONAMI tarafından geliştirilen PES 2018‘te hangi Türk takımlarının yer alacağı konusu uzun zamandır merak konusuydu. Şirketten gelen açıklama doğrultusunda hangi Türk takımlarının olduğu açıklanırken, kullanıcıların yüzü bu sene de gülmeyecek gibi görünüyor.

Geçtiğimiz yılda kendi oyuncu kitlesinin büyük bir bölümünü FIFA’ya kaptıran PES, bünyesinde bulunacak olan Türk takımlarını açıkladıktan sonra da FIFA’nın gerisinde kalacak gibi görünüyor. Şirketten gelen açıklamaya göre PES 2018’de Beşiktaş JK, Fenerbahçe SK ve Galatasaray SK kulüpleri yer alacak.

Ağustos Sonunda Demo Versiyon Karşımızda

FIFA 2018’de Süper Lig takımlarının da yer alacağının açıklanmasının ardından oyuncu kitleleri arasında büyük bir sevinç yaşanmıştı. Kullanıcılar aynı durumun PES 2018 için de geçerli olacağını düşünürken şirketten gelen açıklamalar hayal kırıklığı yarattı. Bununla beraber en azından Türkiye’deki taraftar kitlesini genel anlamda elinde tutan 3 büyük kulübün oyun içerisinde yer alması kullanıcıların içine su serpti.

KONAMI tarafından geliştirilen PES 2018, 30 Ağustos 2017 tarihinde DEMO versiyonu ile karşımıza çıkıyor. Oyuncular bu süre zarfı içerisinde sınırlı sayıda takımla mücadele ederek oyunu deneyimleme şansına sahip olacak. Oyunun tam sürümünün ise 12 Eylül 2017 tarihinde geleceği açıklandı. Yeni Pes 2018; PS3, PS4, Xbox One ve PC’ler ile uyumlu olarak çalışacak. Oyunun standart edisyonu şuan için PS Store’da 179 TL’den ön sipariş yapılabiliyor. Oyunun PES, Xbox ve Steam üzerindeki ön satış fiyatı ise biraz daha pahalı durumda. Standart edisyonun buradaki ön sipariş fiyatı ise 199 TL olarak belirlendi.

KONAMI’nın Türk takımlarına verdiği desteğin neden bu kadar yetersiz olduğu ayrı bir tartışma konusu olurken, tüm kullanıcılar bu konuda KONAMI’nin EA’yı örnek almasını bekliyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir