Kategoriler
Oyun

İşte, merak edilen GTA 6!

Uzun zamandır gündemde yer alan GTA 6  ile bilgiler yavaş yavaş gelmeye başladı. Rockstar Games tarafından geliştirilen serinin 6. sürümü oyun dünyasın damga vuracak üstün grfik, hikaye ve özelliklerle geliyor. İşte, Gta 6 hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar bu haberimizde!

GTA 6 ile neler değişecek?

GTA 6 ne zaman çıkacak sorusuna yanıt arayanlar artık rahat bir nefes alabilir çünkü GTA 6 ile ilgiler artık dedikodular şimdiden yayınlanmaya başlandı. Yani Artık GTA 6 serisinin çıkmasını bekleyenlerin ve özelliklerinin neler olduğunu bilmeyenler bu seri için gerekli çalışmalar başlatıldığını söyleyebiliriz.

Eylül 2013 itibariyle oyun dünyasına yeni bir ivme kazandıran GTA 5, Mükemmel bir kullanıcı kitlesi kazanmıştı. Halen en popüler oyunlar arasında yer alan GTA 5 oyununu bu zamana kadar taşıyan en büyük etkenlerden biri olarak tabir ettiğimiz GTA 5 Online ile sürekli güncelleme almasından kaynaklanmıştı.

Oyunun piyasaya sürülmesinden itibaren ilk 24 saat içerisinde 1 milyar dolarlık gelir elde ederek mükemmel bir pazar payını elinde tutmayı başarmıştı. GTA 5 serisinin miyadı dolduğunu düşünen şirketi nihayet GTA 6 için düğmeye basmış durumda. Aslına bakarsanız Rockstar Games son zamnlarda  Red Dead Redemption 2‘nin çıkmasıyla haşır neşir olmuş durumda yani sanıldığı gibi GTA 6 sandığınız kadar erken çıkmayabilir. Kısacası oyunun başı göründü ancak ne zaman bşlanacak yapımı ne kadar sürecek net bir açıklama yok.

GTA 6 serisinde seslendiirme yapacak sanatcılardan biri GTA 6 ile ilgili somut bilgileri servis etti. NeoGaf  adlı forum sitesine sızan bilgiye göre, Tim Neff kullanıcısının paylaşmış olduğu CV üzerinde bariz bir şekilde detaylar gözden kaçmıyor. Aşağıdaki paylaşmış olduğumuz görsele göz attığımızda Neff’in GTA 6 ve Red Dead Redemption için mo-cap çalışmalarına katıldığını görebiliyoruz.

Bu paylaşılan bilginin ardından yetkililer olayla ilgili aktörle iletişime geçmesiyle birlikte bilgileri hızla değiştirerek olayı kapatırken, Tim Neff ise paylaşılan bilgilerin sahte olduğuna dair açıklmada bulundu.

Sadece Yıllar önce GTA 5 üzerinde Aktörlük yaptığını söylerken, Red Dead Redemption 2 oyunu hakkında ise sorulan soruları yanıtsız bıraktı.

Tıpkı GTA 5’te de olduğu gibi tarafların oyunun geliştirme aşamasında ki bilgileri yalanlıyor olsa da olayın bariz bir şekilde ortada olduğunu görüyoruz. 2011 yılında bir çok aktör oyun ile bilgi verdiğikten bir süre sonra GTA 5 ile ilgili bilgileri yalanlamışlardı.

Şu anda yapım aşamasında olduğunu bildiğimiz GTA 6 oyunu ile ilgili bilgiler verilmek istenmese de yayınlanan bilgilerin doğruluk payının yüksek olduğunu biliyoruz. Hatırlarsanız GTA 5’in hemen ardından çalışmalara başlanılan GTA 6 oyunu ile ilgili Rockstar patronu önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Uzun zamandır Amerikanın herhangi bir şehrinde modelleme yapan Grand Theft Autoserisi, bu sefer farklı bir modelleme yaparak ülke dışına çıkabilir. Diğer serilerde GTA: Vice City, GTA: San Andreas ve GTA 4 farklı maceraya yelken açan Rockstar hangi ülkede gececek bilinmez ama amerika dışında olması muhtemel.

GTA 6 hangi şehirde olacak?

GTA 6 oyununun en çok merak edilen sorularından biri ise GTA 6 nerede geçecek sorusu oldu. Bilindiği gibi GTA 4 serisinde Amerika modellemesiyle zirveye ulaşan serinin, şimdi ise ülke dışına çıkarak dünyanın en büyük şehri Tokyo’da geçebilir. Neden Tokyo diyoruz ona da açıklık getirelim. Tokyo en çok Amerikan Kültürü’ne benzeyen bir şehir ayrıca haritanın büyük olması gerekiyorsa burası Tokyo olmalı.

Aslında bu bir fikir değil bizzat GTA: Tokyo oyunu çıkacağı zaman sebebi bilinmeyen bir nedenden ötürü oyun 2000’li yıllarda iptal edilmişti. O zamanın ünlü konsolu olan Playstation 2 konsoluna çıkması beklenilen oyunun Playstation 4 için çıkması olası bir durum olarakta değerlendirilebilir.

 

 

Geçtiğimiz yıl içerisinde Rockstar Games’ten istifa eden Leslie Benzies yeni çıkacak GTA serisi ile ilgili oldukça çarpıçı açıklamalarda bulunup oyun sevenleri sevindirmişti.

Gta serisinin en büyük özellikleri bilidiği gibi geniş temalı bir hikayesi bulunuyor olması bu hikaye içerisinde de Amerikanın gerçek yüzünü gün yüzüne çıkarması oluyor yani bunu bir daha tekrarlamak istemeyen şirketin Japonya’nın Tokyo şehrini seçmesi hiçte tesadüf olmaz.

GTA 6 ana karakteri kim olacak?

Bununla birlikte en çok merak edilen konulardan biri daha olan GTA 6 oyununda ana karakter oyuncusunun kimin olacağı yönünde. İnternete sızdırılan bir çok bilgide karakterin kadın olacağına dair kesin gözüyle bakılıyor. 5 seride Amerika’da geçtiği için kadın karakterinin Amerika kültürüne uyuşmadığı için yapılmamıştı ancak söz konusu oyun Japonya’da geçerse kadın karakter konulur mu bilmeceye dönmüş durumda.

Hızla yayılan GTA 6 kadın karakter modellemesi gerçekçilik payı oldukça yüksek gibi görünüyor. Hızlı ve Daha Öfkeli filminde yıldızı parlayan Eva Mendes oyunda seslendirme yapacağı konusunda çalkantılar yer alıyor. Sonuç olarak böylesine tanınmış bir Aktör 3. sınıf karakter seslendirmesi yapmayacaktır bu durumda GTA 6 ana karakter oyuncusunun kadın olduğunu doğrulayacak nitelikte karşımıza çıkıyor.

GTA 6 ne zaman çıkacak?

Eve asıl merak edilen soruların arasında olan GTA 6 çıkış tarihi net bir bir şekilde en çok tartışılan konular arasında yer almaktadır. GTA Online yeni yeni güncelleme yaparken bu oyunu piyasaya sürmek ne kadar akıllıca olur oda ayrı bir soru işareti. Şu an için Rockstar bu arala Red Dead Redemption oyununa kilitlenmiş durumda. Yani oyunun hazırlık aşamasında olduğu güzel bir durum ancak şu an için rafa mı kaldırıldı bilinmiyor.

 

Bizim elde ettiğimiz tahminler doğrultusunda tahmini çıkış tarihi 2019 sonu veya 2020 başı olarak beklenmektedir. Rockstar tarafından oyun gizemini korurken 2018 yılın ortalarında oyunla ilgili bilgiler paylaşılmaya başlanacaktır.

GTA 6 PC için gelecek mi?

GTA 6 Pc için gelecek mi diye kafasında soru işareti olanlara şöyle söyleyebiliriz artık Pc oyunları Konsol oyunları kadar pazar payı yakalamakta yani PC oyunları son zamanlarda mükemmel bir artış sağlayarak Konsolları yakalamış durumda. Kısacası GTA 6 PC için gelecektir. GTA 6 sistem gereksinimleri ise oyun çıkmadan önce yayınlarınır şunu hatırlatmakta fayda var mevcut bilgisayarınız GTA için zayıf kalabilir şimdiden PC’nizi yenilemeniz de fayda var.

Shiftdelete GTA 6 için ne diyor?

[affiliate_news id=”1981″]

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir