Kategoriler
Oyun

Half Life’ın Yazarı, 3. Oyunun Tüm Orijinal Hikayesini Paylaşıma Sundu

İşten çıkarılmış olan Half Life 2’nin yazarı, hiçbir zaman çıkışı olmayacak Half Life 3’ün orijinal hikayesini paylaştı. Valve’nin birçok başarılı muhteşem işleri var. Steam tek başına ayrı bir şaheser olarak tanınıyor. Fakat bunun ötesinde Portal, Half Life gibi iki oyunluk serilerde bulunmaktadır. Bunların arasında açık ara fark ile en çok merak edilen Half Life 3 oyunu olacak. 10 yıldan daha fazla beklenen Half Life 3 bir türlü çıkış yapmadı ve çıkış yapacağına dair hiçbir belirti dahi vermedi.

Half Life oyun yazarlarının hepsini işten çıkarmış olan Valve, Half Life 2’nin yazarından gelen bir hamle ile sarsıntıya uğradı.

3 mü? 2.3 mü?

Marc Laidlaw’ın kişisel hesap sayfasından paylaşılmış olan ‘Episode 3’ adlı hikaye, Half Life 3 mü yoksa Half Life 2. oyununun 3. bölümü mü diye birçok soru işareti oluşturdu.

Herşeye rağmen oyunun hikayesini merak edenler için oldukça sağlam bir kaynak olmuş olan bu hikaye, Half Life serisinin sonunu tamamlayan bir nitelik taşıyor. Eğer Valve, bu paylaşılan hikayeye sadık kalıp oyunu çıkaracak olursa, bu oyun serisinin 4. oyunu çıkmaz. Çünkü şuanda Ladilaw’ın kişisel sayfasına erişim olmadığı için Valve’nin bu konu hakkında zaten planları olduğu ve sadece Ladilaw’ın bu batırmış olduğu aşikar bir durum ile ortada gözüküyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir