Kategoriler
Oyun

Dirt 4 Oyun İncelemesi

Yarış oyunu diyince sadece Need for Speed ve Grand Turismo akla gelmez. Dirt serisinin de en az bu oyunlar kadar geniş bir hayran kitlesi var. Dirt 4 oyun incelemesi yapmadan önce bu muhteşem oyunun son serisinin PC, PS4 ve Xbox One platformları için 9 Haziran tarihinden beri piyasada olduğunu belirtelim.

Dirt 4 Nasıl Bir Oyun?

Codemasters firmasının geliştirdiği Dirt 4 bir yarış simülasyonu. Daha çok açık arazilerde yarışılıyor. Multiplayer seçeneği de sunulan oyunda çok sayıda off-road aracı ile yarışmak mümkün. Piyasaya çıktığı andan itibaren ünlü oyun sitelerinden aldığı çok yüksek puanlarla dikkat çeken bu oyunda Colin McRae rallisi temel alınıyor.

Dirt 4 Oynanış

Oyunda araçlar üzerinde çok gelişmiş hasar modellemesi var ki bu oyunun gerçekçiliğini arttırıyor. Colin McRae rallisinin tüm pist ve araçları oyun içinde yer alıyor. Oyun içinde birebir modellenmiş araçlardan bazıları Mitsubishi Lancer Evolution VI, Ford Fiesta R5 ve Audi Sport Quattro S1. Kariyer modu da bulunan oyunda yarış tarihleri belirlenip gerçek oyunculara karşı yarışabiliyorsunuz. Oyuna Your Stage denilen yeni bir mod eklenmiş ve bunun sayesinde istediğiniz pisti inşa ederek kendi pistinizde de yarışlara katılabiliyorsunuz.

Dirt 4 Grafik ve Ses

Oyunun grafiklerine bakıldığında özellikle PC’leri zorlayacak kadar kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Önerilen sistem gereksinimlerinde en az İntel Core i5 veya AMD FX 8320 işlemci ile 8 GB ram belirtilmesi oyunu PC üzerinden oynayacaklara upgrade zorunluluğu getirebilir. Konsollar üzerinde de yüksek grafik kalitesi hissedilen oyunda özellikle araçlar ve hava şartlarındaki inanılmaz detaylar gözlerden kaçmıyor. Oyun içindeki sesler de çok ustalıkla oluşturulmuş özellikle motor sesleri oyuncuya gerçek bir yarış içindeymiş hissi veriyor.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir