Kategoriler
Oyun

Dead Rising 4 Oyun İncelemesi

11 seneden bu yana oyun dünyasında olan dead rising 4 oyunu, oyun dünyasına getirdiği farklı konu ve grafiklerle oyuncuların vazgeçilmez oyunları arasında yer almıştır. Zombi temalı hayatta kalma oyunu olan dead rising 4 oyun içerisindeki bütün nesneleri hayatta kalabilmek adına kullanma imkanı tanımaktadır. Çok oyunculu oyun seçenekleri ve senaryo seçenekleriyle oyuncuların beğenisini kazanmakta.

Oyun Ne zaman Piyasaya Çıktı

6 Aralık 2016 yılında oyun severler ile buluşan oyun çeşitli platformlarda satılmaya başlanılmıştır. Yaklaşık 200 TL gibi bir fiyattan alıcı bulan oyun en çok satanlar listesine girmeyi başarmıştır. Oyun zevki yüksek ve başarılı grafikler sunan oyun diğer oyunlara nazaran çok daha gerçekçi ve çok daha fazla zombi sayısı ile gelmekte. Senaryo modu zorluk derecesine değişmekle beraber ortalama 12-13 saat aralığında bitmektedir. Sürükleyici senaryosu ile, oyuncuları başından kaldırmayan oyun, senaryo bitiminde online oyun imkanıyla oyuncuları tamamen kendinde tutmaktadır. Oyunun başkarakteri diğer serilerde olduğu gibi Frank West olarak kullanıcıların karşısına gelmekte. Diğer serilere göre hayatta kalmak biraz daha zor olsa da, zombilere karşı kullanılabilecek silah sayısında artış görülmektedir. Oyunu yapan grafik firmasının sağlam çalışmaları sonucunda, oyunu yüksek derece de oynasanız dahi oyunun FPS değerlerinde çok fazla düşüş yaşanmıyor, bu durum kullanıcıların oyun zevkini arttırıyor. Bunun yanında oyunda kullanılan ses efektleri kullanıcı son derece tatmin edici düzeyde bulunuyor.

Teknik Özellikler

Yeni nesil oyunlar arasında yer alan dead rising 4 bu özelliğini sağlam grafik motorları ile pekiştiriyor. Kullanıcılardan istediği gereksinimler ise bir hayli fazla. Yaklaşık 50 gb boş alan isteyen oyun, en az 6 gb Ram ve en az 4 çekirdekli işlemci istiyor. Bunların yanı sıra directx 11 gibi yazılımlar istemektedir.

“Dead Rising 4 Oyun İncelemesi” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir