Kategoriler
Nasıl yapılır

Iphone’da Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

”iPhone’da Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?” Sorusu iPhone kullanıcıları tarafından merak edilenler arasında. Sonsuzluk işaretini kısa bir şekilde açıkladıktan sonra bu soruya cevap vermek daha makul olacaktır. Nedir bu sonsuzluk işareti? Sonsuzluk işareti, sonsuzluğu ifade eden bir sembol olmakla birlikte yana yatmış sekiz şeklinde bir görüntüye sahip. Matematikte de sık kullanılan sembollerden biri olan sonsuzluk işareti, kullanılan matematiksel ifadenin veya kullanılan kelimenin sonsuza dek sürdüğünün, bunun bir ebediyete sahip olduğunun göstergesi. Sonsuzluk işareti, akıllı telefonlar ve bilgisayarlar üzerinden çokta zor olmayan, kolay yöntemlerle yapılabilir.

Klavye Üzerinde Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Klavye de yani bilgisayar üzerinden bir kaç yöntemle sonsuzluk işareti yapılabilir. Karakter işlem kullanarak uygulanan yöntemlerden Alt Tuşu ile yapılan şu şekilde sıralanabilir: Sonsuzluk işaretini yapmak için Alt Tuşuna basılı tutulur, ardında 8734 tuşlarına basılır. Bu yöntem Windows işletim sisteminde kullanılan bir yöntem olduğundan Windows üzerinde işlem yapılması gerekir. Bir diğer yöntemde kopyala yapıştır yöntemi. Basit olduğundan daha sık kullanılan yöntem, kopyala yapıştır yöntemidir. Bu yöntem de sonsuzluk işareti kopyalanır ve istenilen yere yapıştırılır.

Iphone’da Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Iphone’da sonsuzluk işareti yapmak için yazılan herhangi bir metin kutusundaki klavye üzerinde direk seçebileceğiniz olası bir sembol yok ancak kestirme olarak kaydederek her kayıtlı bulunan kestirme ifade yazıldığında sonsuzluk işareti elde edilir.

Bunu yapmak için ilk adım olarak sonsuzluk işareti ” ∞ ”  kopyalanır. Daha sonra aşağıda resimde gördüğünüz gibi  Ayarlar‘a  oradan da Genel‘e giriş yapıyoruz.

apple-sonsuzluk-isareti-nasil-yapilir-2

 

Genel‘e giriş yaptıktan sonra Klavye menüsüne giriyoruz.

apple sonsuzluk işareti

Klavye menüsüne girdikten sonra “ Metin Değiştirme” seçeneğine giriş yapacağız. Bazı sürümlerde bu seçeneğin adı “Kestirme” olarak gözükebilir.

apple-sonsuzluk-isareti-nasil-yapilir-3

Metin değiştirme seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza aşağıda gördüğünüz menü açılacak. Burada ekranın sağ tarafında bulunan “ +  ” simgesine tıklıyoruz.

Karşımıza iki adet kutucuk çıkacak. İfade kısmına daha önce kopyalamış olduğunuz simge işaretini yapıştırıyoruz. Kestirme bölümüne ise istediğimiz bir ifadeyi yazabiliriz. “sonsuzluk” olarak kaydedebilirsiniz.

Iphone sonsuzluk isareti nasil yapilir

 

 

Apple Iphone’da sonsuzluk işaretinin yapımını sizlere resimli anlatım ile aktardık. Dilerseniz aşağıda bulunan videolu anlatımı izleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir