Kategoriler
Nasıl yapılır

iPhone garanti sorgulama yapma?

iPhone garanti sorgulama hakkında bilgi sahibi değilseniz sizler içi adım adım iphone telefonunuza ait garanti sorgulama işlemini anlattık. Apple sitesi üzerinden yapabiliyorsunuz.

iPhone garanti sorgulama rehberi oluşturarak garanti sorgulama işlemi ile karşınızdayız. Özellikle 2. el alınan iphone cihazlarda fatura bulunmadığında garantisi var mı yoksa yok mu? şüphesi içimize düşmektedir. Bunun farkında olan Apple yetkilileri İnternet sitesi üzerinden İphone seri numarası girerek öğrenebiliyoruz.

iPhone teknik destek süresi devam ediyor mu? AppleCare koruma planına uygun mu? şimdi, aşağıda ki talimatlara uyarak iPhone garanti sorgulama yapma işlemini yapabilirsiniz.

iPhone garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır?

Adım 1 : Apple’ın resmi İnternet sitesine gitmek için buraya tıklayarak açın.

Adım 2 : Öncelikle işe başlamadan önce cihazın seri numarasını bilmeniiz gerekiyor bunun içinde Ayarlar>Genel>Hakkında bölümündeki “Seri numarası” kısmından öğrenebilirsiniz.

Adım 3 : Daha sonra açılan sayfada “Donanımınızın seri numarasını girin”  olan boş kutucuğa seri numaranızı girmenizi isteyecektir. 2. adımda ki bulmuş olduğunuz seri numarasını buraya girin.

 

Adım 4 : Kodu girdikten sonra yapmanız gereken son işlem kalıyor yukarıda ki görselde ki bir sayfayla karşılaşacaksınız. O sayfada bulunan Onarım ve Servis Kapsamı seçeneğinin altında “Tahmini Son Kullanma Tarihi” bölümünü görebilirsiniz.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir