Kategoriler
Nasıl yapılır

İnstagramda Zaman Planlayarak Gönderi Nasıl Atılır?

Instagram hesabı yöneten ticari hesaplar için bir başka deyişle fenomen sayfa yönetenler için sürekli güncel içerikler atmak önemli bir meseledir.

Genellikle saatte en az 1 kere atılan içerikler için sürekli online olup gönderi planlaması yapmak zor olabilir. Bu yüzden az bir zaman ayırarak içerikleri belirledikten sonra, saati ve zamanı gelen gönderinin otomatik olarak paylaşılması daha iyi olacaktır.

Sizin adınıza paylaşımlar yaparak işinizi kolay hale getiren İnternet sitelerinde birinci sıra Buffer anlatımında.

Buffer sitesine girdiğinizde Instagram hesabınızı yetkilendirmeniz gerekiyor. Üyelik isteyen bu siteye üye olup Instagram için yetki verdiğinizde planlama (shedule) ekranı sizi karşılayacak. Sitenin bazı terimlerinin İngilizce olması gözünüzü korkutmasın, bu terimlerden bazılarına zaman içerisinde alışacaksınız.

Buffer Instagram gönderi planlama sitesi sayesinde hangi gönderi hangi saatte, hangi tarihte ve hangi dakikada paylaşılsın istiyorsanız belirleyebiliyorsunuz. Zamanı geldiğinde Buffer sizin adınıza otomatik olarak içeriği paylaşmaktadır.

İkinci sıradaki önerimiz ise HootSuite var.

HootSuite internet sitesi de İnternet üzerinden zaman planlamaları yaparak göndereceğiniz içerikleri hazırlar. HootSuite İnternet sitesini cazip kılan özellik ise sizin adınıza otomatik olarak paylaşmamasıdır. Bu özelliğinin sebebi ise, bazı otomatik paylaşımların Instagram tarafından spam algılanabileceğidir. Dolayısı ile doğal olan metodu tercih eden HootSuite, gönderiyi planladığınız zaman yaklaşınca cep telefonunuza bildirim gönderir ve paylaş komutu ile size hatırlatır. Hem Buffer hem HootSuite pro versiyonlar için satın alma seçeneği sunar.

Üçüncü sırada ise bilgisayar üzerinden program vasıtası ile planlama yapmak isteyenler için Gramblr var.

Gramblr adlı programı indirip bilgisayarınıza kurduktan sonra anında gönderim ya da planlı gönderim ayarları yapabiliyorsunuz. Planlı gönderilerinizde bilgisayar mutlaka açık kalmalıdır aksi taktirde otomatik paylaşım yapmaz. Gramblr üzerinden ekstra satın alma ve takipçi kazanma olanakları da var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir