Kategoriler
Nasıl yapılır

Instagram’da GIF Nasıl Paylaşılır?

Sosyal medya platformları arasından kullanıcılar arasından en çok tercih edilenlerden birisi de şüphesiz Instagram. Birçok özelliği ile kullanıcılarını kendisine bağlayan bu uygulama da GIF hazırlamak biraz uğraştırıcı bir iş olarak biliniyor.

Instagram’a GIF koymak için öncelikle bunun formatını değiştirmeniz gerekiyor. GIF’i videoya çevirirken MP4 formatına uygun hale getirmeniz gerekiyor. Tabi ki de kullanıcılar bu özelliği kullanırken bu kadar çok şey ile uğraşmak istemiyorlar. Kullanıcıların bu çilelerini hafifletmek için uygulama yazılımcıları harekete geçmiş. Ve sonunda hem Android cihazlar için hem de IOS cihazları için bu işi en kısa yoldan yapmalarını sağlayacak birçok uygulama geliştirilmiş. Tabi ki de bu uygulamalar arasında da kullanım kolaylıklarına ve kalitelerine göre değişimler oluyor.

Appstore’da Bulabileceğiniz En Kolay Uygulama: GifLab

IOS yazılımlı cihazlar için geliştirilmiş bu uygulama sayesinde Instagram kullanıcılarının işi epey bir kolaylaşacak gibi gözüküyor. Uygulamayı kullanmak da gayet kolay. Öncelikle paylaşmak istediğiniz GIF görüntüsünü kamera rulonuza kaydediyorsunuz.

Daha sonra uygulamayı açarak ”GIF to Instagram” seçeneğine tıklıyorsunuz. Ardından yüklemek istediğiniz GIF dosyasını seçiyorsunuz ve oynatma hızını ayarlıyorsunuz. En son olarak da ”save and share Instagram” butonuna basıyorsunuz. Böylelikle yüklemek istediğiniz GIF kaydedilmiş ve Instagram’da paylaşılmış oluyor.

Android Cihazlar İçin Gıf Uygulaması: Giphy Cam

Bu uygulama sayesinde Android cihaz kullanıcıları da artık rahatlayacak. Kullanımı gayet basit uygulama ile birkaç adımda Instagram’a GIF yüklemeniz mümkün. Öncelikle paylaşmak istediğiniz GIF görüntüsünü indirilenler klasörünüze ya da fotoğraflar dosyanıza kaydedin. Ardından uygulamayı açarak film şeridi simgesinin olduğu yeri seçin. Yüklemek istediğiniz GIF’i seçerek ilerleme butonuna tıklayın. GIF’in dönüştürülmesi birkaç saniye sürecektir. Ardından işlem tamamlandıktan sonra Instagram logosuna basarak GIF dosyanızı paylaşın.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir