Kategoriler
Mobil

Apple 3.çeyrek raporundan ilginç anektodlar

Apple 3.çeyrek finans raporlarını açıkladı. Açıklanan raporda Apple Ceo’su Tim Cook ilginç notları beraberinde açıklayarak IPhone satış rakamlarını ve ileriye yönelik beklenti hedeflerini detaylandırdı.

Tim Cook 3.çeyrek finans raporunda Mayıs-Temmuz 2017 dönem verilerinde bugüne kadar kaç IPhone sattıklarının da altını çizdi ve IPhone 8 için beklentilerini dile getirdi. İlgili finans raporunun detaylarındaki rakamsal verilere bakalım..

Aplle ne kadar sattı

Yapılan açıklamaya göre Apple 1,2 milyar IPhone satıldığını ve rakamın kümülatif değer olduğunu ve elde edilen satış adedinin ise 2007 yılından bugüne kadar ki rakamın olduğu belirtildi. Elde edilen bu rakamın bir milyar barajını geçtiğimiz yıl Temmuz ayında geçtiklerinin de altını çizen Tim Cook yine 2016 yılında 200 milyon Iphone satışı ve yine aynı yılın 3.çeyreğinde ise 41 milyon IPhone satışı ile iyi bir ivme yakaladıklarını belirtti. Yıl içerisinde yakalanan bu satış adetlerinin karşılığında 24.8 milyar doların üzerinde gelir elde etiklerini belirtti.

Raporda IPhone 7 Plus satışları Iphone 6S Plus’a göre oldukça iyi bir satış grafiği sergiledi. Elde edilen satış trendinin önemli etkenlerinden başında IPhone 7’nin çift arka kamerasının olmasından kaynaklandığının altı çizildi. IPhone 6S Plus’ın ardından 7 serisinin oldukça önemli bir basamak olduğunu vurgulayan Tim Cook IPhone 8 ile bu çıkışın devam edeceğine inandığını söyledi.

Tim Cook 2007 yılından bugüne her IPhone modelinde yenilikçi özellikler ile kullanıcıların ilgi odağı olduğunun altını çizerek yeni çıkaracakları IPhone 8 ile aynı başarının gelmesinden hiç şüphesinin olmadığı vurguladı. Gelecek IPhone 8 serisi başlı başına farkını ortaya koyacak tam OLED ekran ve Touch ID’siz yapısı ile bunun sinyallerinin verdiğini belirtti.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir