Kategoriler
Mobil

Yeni üretilecek iPhone’lar 4 GB Ram ile gelebilir

Yeni üretilecek iPhone’lar 4 GB Ram ile gelebilir. Apple kullanıcıları ve iPhone severler için heyecanlı günler bekliyor. Bu yıl eylül ayında Apple tarafından tanıtımı yapılacak yeni modellerde birtakım değişikliklere gidileceği açıklandı. KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo yaptığı açıklamada Yeni modellerin 4 GB Ram ile geleceğini belirtti. Yıllardır iPhone’ların 2 GB Ram ile geldiğini görüyoruz. Ancak bu yıl itibari ile Apple değişikliğe gidebilir. KGI Securities analisti de bu konuya değinmiş. Şayet yıllardır kullanıcılar neden 2 GB Ram’den vazgeçilmediği konusunda sorular yöneltiyorlardı. Kuo ayrıca yaptığı açıklamada yeni modellerin iPhone X tasarımına benzer olacağı ve büyük bir ekranla geleceğini belirtti. Son zamanlarda gündeme gelen OLED paneller ile ilgili de Apple’ın girişimi var. Yeni modelde de OLED panel kullanılacak. Ekran büyüklüğünün 6.5 inç olacağı belirtiliyor. Ancak Apple tek bir model ile yetinmeyecek gibi. Şayet gündeme düşen haberlere göre 5.8 inçlik bir modelin daha tanıtılacağı söyleniyor.

iPhone X Plus daha büyük bir batarya ile gelebilir

Bu yıl tanıtılması beklenen iPhone X Plus modelinin bataryasının değişebileceği belirtiliyor. Plus modelinin yine 4 GB Ram’e sahip olacağı, ayrıca %25 daha büyük bir batarya ile geleceği söyleniyor. Bu bataryanın ise 3.300 – 3.400 mAh olabileceği belirtilmiş. Hazır batarya konusundan bahsetmişken son aylarda Apple ile LG’nin anlaşma yaptığı, Apple bataryalarının LG tarafından üretileceği haberleri gündeme düşmüştü.

Son yaşanan bu gelişmelere göre Apple performans ve batarya yönünden yeniliğe gidecek gibi duruyor. Apple’ın mutlaka bu konuda iyileştirmeler yapması gerekiyor çünkü kullanıcılar tarafından bu konu sürekli gündeme getiriliyor. Telefonların yavaşlaması ve şarj problemini Apple’ın çözmesi gerekiyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir