Kategoriler
Mobil

Xperia Serilerinde Sony OmniBalance Tasarımı Terk Ediliyor

Akıllı telefonlarıyla yavaş yavaş sivrilmeye başlayan markalardan biri olan Sony, son dönemde akıllı telefon modellerinde kullandığı tasarımı değiştireceği yönünde ipuçları vermeye başladı. Aslında markanın diğer markalardan farklı olarak, tasarım konusunda bambaşka bir işleyişe sahip olduğunu biliyoruz. Öyle ki Sony, akıllı telefonlarında Sony OmniBalance tasarımını benimsemiş durumda.

Xperia modellerini gören her kullanıcının tahmin edebileceği tasarım, kullanıcıların ilgi odağı olmayı başarmış olan bir tasarım olarak öne çıkıyor. Tablet modellerini aratmayacak bir tasarım olarak Sony OmniBalance tasarımının ise değişen akıllı telefon dünyasına ayak uyduracağı belirtiliyor. Buna göre yeni seri akıllı telefonlarında marka bambaşka bir tasarım düzenine gidecek.

Sony OmniBalance Sonrasında Yeni Tasarım

Çok uzun yıllardır kullanılan Sony OmniBalance tasarımından vazgeçmesi, Sony için bir devrim olarak gösterilebilir. Markanın daha önce böyle bir tasarım değişikliğine gittiğini görmedik. Bu nedenle iki katı özen gösterilen konu hakkında önemli detaylarda paylaşışmış durumda. Bir süre daha yeni akıllı telefonlarda mevcut tasarımın kullanıldığını görmek mümkün olacak. Bir süre daha Sony OmniBalance tasarımının değiştirilmesi beklenmiyor.

Fakat MWC 2018 etkinliğinden sonra önemli bir değişiklik söz konusu olacak. Etkinlik sırasında tanıtılacak olan yeni Xperia modellerinin tamamen tasarımın değişiklik gösterdiğini göreceğiz. Markanın çerçeve stillerini değiştireceği, genel tasarım yapısını ve kamera yerleşimlerini değiştireceği bir tasarımın kullanıcıların önüne çıkması oldukça olası bir durum olarak gösteriliyor.

Şimdiden ilgi ile beklenen yeni tasarımların sonrasında, akıllı telefonların isimlerinin de değiştirilebileceği durumu söz konusu olacak. Hem tasarım hem de isim konusunda önemli değişikliklerin yapılacağı yeni akıllı telefonların özelliklerini de merakla bekliyor. Bakalım Sony tasarım değişikliklerini nasıl uygulayacak ve ne kadar başarılı olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir