Kategoriler
Mobil

Tim Cook iPhone fiyatları hakkında konuştu

Apple’ın CEO‘su olan Tim Cook, yeni iPhone modelleri ve fiyatları hakkında açıklamalar da bulundu. Özellikle kullanıcılar tarafından yeni modellerin pahalı olduğu yönünde eleştiriler yapıldığı  biliniyor. Bir televizyon programında soruları yanıtlayan Apple yöneticisi, yeni modellerin yeni nesil teknoloji ile üretildiğini ve inovasyonun pahalı olduğunu belirtti. Bilindiği gibi Apple’ın yeni modeli iPhone Xs Max‘in fiyatı 1449 dolar. Ve bu şimdiye kadar ki en yüksek etiket fiyatı.

Apple CEO’su Cook, fiyatlar hakkında yaptığı açıklamada  “Herkes için bir iPhone yapmak istiyoruz. Bu her zaman bizim hedefimiz oldu ve hatta daha düşük fiyatlara sahip birkaç iPhone’umuz var. Ama eğer bu telefona bakarsanız [iPhone Xs] inanılmaz bir kamerası var ve bir akıllı telefonda kullanılan en küçük ve en güçlü yongaya sahip” dedi. Açıklamalarına devam eden yönetici, artık telefonların birden fazla işlev kazandığını ve bunun bir maliyetinin olduğunu belirtti.

Deneyimli yöneticinin yaptığı açıklamalara bakılırsa, uygulanan fiyat politikası Apple’a göre normal. Ancak yeni modellerin tanıtılmasının ardından duyulan ilginin az olduğu yönünde birtakım haberler var. Satışa çıkan yeni modellerin iPhone X modeline göre daha az satıldığı, istenilen hedeflerin yakalanamayacağı belirtiliyor. Hal böyle olunca Tim Cook’un yaptığı açıklamanın bir önemi kalmıyor diyebiliriz. Çünkü kullanıcılar yenilikçi ve uygun fiyatlı iPhone modeli istediklerini belirtiyorlar.

Steve Jobs’un ölümünden sonra yenilik getirmede zorluk çeken Apple, yüksek fiyat politikasına geçerek kullanıcıların şirketten uzaklaşmasına neden olabilir. Yıl içerisinde gelecek olan satış rakamları şirketin  durumunu gözler önüne serecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir