Kategoriler
Mobil Sosyal

Sanal çöpçatan uygulaması Lara

İnternet üzerinden sevgili bulunabilir mi ? Aramızda internetten sevgili bulup evlenen kişiler olabilir. Ancak bu ne kadar mümkün ? Gerçek aşk bu şekilde elde edilebilir mi ? gibi soruların cevaplarını verecek bir uygulama geliştirildi. Fransa’da geliştirilen Lara isimli uygulama  kullanıcıların profil oluşturmasından tutun başka kullanıcılar ile eşleşmesine kadar bir çok görev üstleniyor.

Nisan 2017’den itibaren İngiltere’de aktif olarak kullanılan bu uygulama ile her ay 300 bin kişi Lara’dan destek alarak profil oluşturuyor. Sektör danışmanlarından biri olan Mark Brooks yaptığı açıklamada bir çok kullanıcıya sosyal medyada profil oluşturmanın zor geldiğini, robotların insanlara yardımcı olabileceğini söyledi. Bu nedenle Lara gibi robotlar bir çok kullanıcı tarafından severek kullanılıyor.

Üretilen bu roborlar sayesinde daha gerçekçi profil oluşturmanın mümkün olacağı söyleniyor. Uzmanlar bu uygulama ile kullanıcıların başkalarının isteklerine göre profil oluşturmak yerine kendi karakterlerini yansıtan profiller oluşturabileceklerini söylüyorlar.

Ancak Lara’nın görevi bununla bitmiyor !

Lara profil oluşturmanın dışında kullanıcıları benzer özelliklerine göre eşleştirerek doğru kişileri bir araya getiriyor. Lara her gün öğrendiği bilgiler sayesinde kendini geliştirebiliyor. Match.com’dan Xavier De Baillenx, 50 yaş üstü kişilerin kullandığı çöpçatanlık uygulaması Our Time’da da Julia isimli benzer bir robotun kullanıldığını söylüyor.

Peki siz Lara’nın bulduğu kişiye güvenebilir miydiniz ? 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir