Kategoriler
Teknoloji

Tasarım Haftası’na gençlerin fikirleri damga vurdu

İnovasyon harikası tasarımlar ödüllendirildi

İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Ulusal Karton Ambalaj ve Kağıt Ürünleri Tasarım Yarışması ödül töreni, ‘Türkiye Tasarım Haftası’ etkinliği kapsamında 10 Kasım 2017 Cuma günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Türkiye’de tasarım ve inovasyon kültürünün oluşturulması ve yaygınlaştırılmasını desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmaya yirmiyi aşkın üniversiteden öğrenci katılırken, yarışmada dereceye giren tasarımlar ödüllendirildi.

 Türkiye’de mobilya sektörünün gelecek vizyonunu ortaya koymak için İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl altıncı kez düzenlenen Ulusal Karton Ambalaj ve Kağıt Ürünleri Tasarım Yarışması’nın sonuçları, 10 Kasım Cuma günü Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı. Dereceye giren tasarımcılar ödüllerini İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç’in elinden aldı.

Törene, İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin yanı sıra, jüri üyeleri ve finale kalan öğrenciler katıldı. İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin sektörün gelişimine katkı sağlamak vizyonuyla 2012 yılından beri düzenli olarak gerçekleştirdiği; üniversitelerin Endüstriyel Tasarım ve Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümü öğrencilerinin başvurduğu yarışmada;  2 farklı kategoride ödüller sahiplerini buldu. Yarışmada sunulan projeler; alanında uzman sektör liderleri, akademisyenler ve profesyonel tasarımcılar tarafından değerlendirildi. Jüri değerlendirmesi sonucu yarışmaya katılan projeden her iki kategoride toplam 6 tasarım dereceye girdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir