Kategoriler
Mobil

Polaroid telefon dünyasına geri geliyor

Polaroid akıllı telefon dünyasına tekrar dönüş yapma hazırlığında. Yapılan açıklamaya göre Polaroid iki akıllı telefon ve bir tablet ile tekrar mobil pazarına giriş hazırlığında.

Polaroid denildiğinde aslında hepimizin aklına gelen ilk şey fotoğraf makinesidir kesin. Instant film fotoğraf filmleri ile şipşak fotoğraf kameraları ile tüm dünyada yaygın bir bilinirliğe hakim olan Polaroid bugünler de iki yeni Android işletim sistemli mobil cihaz  ve bir tablet ile tekrar pazar payından faydalanmak istiyor. Pazara sunacağı telefonların üst seviye bir telefon olmayacağını da hatırlatmak isterim.

Pazara sunacağı akıllı telefonların biri Polaroid Cosmo K adını alırken diğerinin adını ise son zamanlarda sıkça rastladığımız gibi Polaroid Cosmo K Plus olarak belirledi. Tabi ki şunu da belirtmeden geçmeyelim Polaroid ilk defa akıllı telefon üretmiyor. Piyasaya sunulacak bu iki model telefon giriş seviyesinde olacaktır. Polaroid Cosmo K ve  Polaroid Cosmo K Plus’ın teknik verilerine göz atacak olursak,

Polaroid Cosmo K

Giriş seviyesi olan telefon için fazla bir bütçe oluşturulmamış. Telefon 5 inç’lik 720 p ekran ile karşımıza çıkarken 13 MP ana ve 5 MP’lik öz çekim kamera yapısı ile üretilecek. Dört çekirdekli 1.3 GHz hızılı ile MediaTek işlemcisine sahip olacak. Belleği 1 GB iken 8 GB dahili hafıza ile vitrindeki yerini alacak.

Polaroid Cosmo K Plus

Adındaki Plus kelimesinden de anlaşılacağı üzere K modelinden biraz daha iyi olacağı görülmekte. Tek fark olarak ekran boyutu olarak göze çarpan 5.5 inç’lik olarak görücüye çıkacak. Diğer ayrıntılar hemen hemen aynı şekilde olacağı yönünde.

Polaroid firması bu iki yeni model için bir fiyat belirtmezken piyasaya ne zaman sürece hakkında da kesin bir bilgi paylaşımında bulunmadı. Çıkaracağı bu iki Android telefon ile tabletleri bizde merakla bekliyor ve satış trendini görmek için sabırsızlanıyoruz.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir