Kategoriler
Mobil

Palm Efsanesi Geri Dönüyor

Bir zamanların dev ismi olan Palm, akıllı telefon pazarına tekrar girmek için hazırlıklara başladı. Çin’li firma olan  TCL, 2011 yılında Palm’ı satın almıştı.

Bir döneme kendisinden ve üretmiş olduğu cihazlarla piyasa damgasını vuran Palm, uzun süredir donanım bölümünde faaliyet göstermiyordu. Palm, en son işletim sistemini LG’ye satması ile gündeme gelmiş ve o günden bu güne kadar sesi soluğu çıkmıyordu.

Palm yeniden geliyor

Android Planet‘in yapmış olduğu son raporuna göre Palm, telefon pazarına giriş yapmayı planlıyor. Yayınlanan rapora göre; TCL’nin Pazarlama Müdürü Stefan Streit, şirketinin Palm markasını yeniden canlandıracak ve 2018’in başında yeni bir akıllı telefon çıkaracağı haberleri gelmeye başladı. Palm’ın akıllı telefonu muhtemelen Android işletim sistemi ile çalışacağı görülüyor.

Şirket’ten yapılan açıklamaya göre ise  Palm’ı en üst seviyelere ve güvenilir  kaliteli bir marka yapmak için titizlikle çalıştıklarını açıkladı. BlackBerry gibi güvenli kavramını yeniden hayatımıza sokmak isteyen Palm’ın 2018’de düzenlenecek olan IFA fuarına yeni telefonunu duyurması bekleniyor.

THN – Teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir