Kategoriler
Mobil

Motorola C piyasaya sızdı

Motorola‘nın yeni telefonları ortaya çıktı. Genellikle kaliteyi orta segment kullanıcılar ile buluşturan Motorola yeni telefonları Moto C ile piyasa ya çıkmaya hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi Motorola daha önce Moto G ve Moto E modellerini sunmuştu.Teknolojinin devleri en
üst kaliteyi yine uçuk fiyatlar ile pazar’a soksa da Motorola bunun tam tersini yapmaya devam ediyor. Motorola pazardaki bu zafiyeti iyi değerlendirmeye devam ederek kendi pazarını oluşturmakta. Baktığınız da piyasa ya çıkması beklenen Galaxy S8 satış fiyatları 4-5 Bin TL bandın da olması beklenirken Motorola E ve G serilerinde olduğu gibi piyasa değerinin 100 dolar civarında olacağı tahmin ediliyor. Motorola Moto C ve C Plus olacak şekilde iki ayrı modelde siyah,gümüş altın ve kırmızı renk seçeneklerini sunacak. Her iki model de Android 7.0 Nougat yazılımı kullanılıyor. Motorola Moto C için 854×480 ve Plus için 1.280×720 ekran boyutu bulunmakta. 1.3 GHz 32 bit ve 1.1 GHz 64 bit 4 çekirdekli işlemciye sahip.

Yukarıdada belirtiğimiz gibi orta sekment telefonlara ağırlık veren motorola ilerleyen zamanlarda daha kaliteli telefonlar çıkartmak için kolları sıvadı. Fakat kullanıcıların daha düşük fiyat’ta telefonlar aradıgını biliyoruz bu arada piyasalarda İphone 6 gibi telefonlarin çok güzel özelliklerle geldigini bilmemize ragmen 3500tl olarak ucuk bir fiyata satılarak kullanıcı kitlesini daraltmaktadır. Bu sebeple fiyatlar kullanıcı için çok pahali geliyor bu yüzden Motorola pıyasadaki eksikligi gördüğü için moto E ve Moto G fiyatlari düşük olarak piyasaya sürmeye hazırlanmaktadır.
3 cihazı da microSD kart desteği bulunurken Moto C depolama alanı olarak 8GB ve 16GB sürümler yer aliyor Moto C Plus ise ise piyasaya göre 1 ve 2 GB belleğe sahip 3 telefon modelinde ise 2 MP’lik kamera bulunuyor Moto CPlus ise 8MP ‘lik kamera bulunuyor Moto C 2.350 mAh pil Moto C Plus ise 4000 mAh pil içeriyor. Bu çıkacak 3 telefon arasında seçim yapmak size kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir