Kategoriler
Mobil

İphone’lar belirlenen tarihte çıkıyor

Geçen gün yazmış olduğumuz yazılarda İphone’lerin üretimlerinde gecikme olacağı yönündeydi şimdi ise, Apple tarafından tekrar yapılan açıklama ise dünkü yapmış olduğumuz açıklamanın tam tersi.

Sektörden gelen bilgilere göre Apple yeni iPhone modelleri için test üretimine başladığı iPhone 7, iPhone 7S ve iPhone 8 cihazların tam zamanında piyasaya çıkacağı belirtiliyor. Özellikle onuncu yıla özel ve daha farklı donanıma sahip iPhone 8 modelinin üretiminde sıkıntılar olduğunu sık sık gündeme getirmiştik.

5.8 inçlik OLED ekran ve çok ince ekran çerçevesi, büyük RAM kapasitesi, kablosuz şarj özelliği daha hızlı A11 yonga seti gibi özelliklere sahip olacak iPhone 8 modelinin parmak izini ekrana entegresi sırasında zorluklar yaşandığı belirtiliyordu.

Apple ilk etapta kısıtlı sayıda çıkaracak

Ayrıca Apple, OLED ekran teknolojilerine odaklanıyor gibi görünüyor. Bu şekilde Apple zorlukların üstesinden gelmiş görünüyor. Zaten ilk etapta hacimli üretime girecek olan iPhone 7s ve iPhone 7S Plus modelleri üzerinde belirli iyileştirmeler ile geliyor. Bu bakımda seri üretimi daha hızlı olacak.

iPhone 8 ise haliyle üretimi de biraz gecikecek olan bir model. Yeni özelliklerin üretim bantlarına uygulanması da biraz zaman alacak gibi görünüyor.  Apple’ın Eylül etkinliğinde duyurmasına rağmen en erken Ekim başlarında iPhone 8 satışına başlaması bekleniyor. Sınırlı sayıda olacak bu satışların ardından 2018 başlarında yaygın olarak yeni modeli bulmak mümkün olacak gibi görünüyor.  Apple’ın 8 Eylül 2017 tarihinde bir etkinlikte açıklanıp çıkması bekleniyor fakat bir terslik olmazsa.

[affiliate_news id=”6112″]

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir