Kategoriler
Mobil

IPhone modelleri ne zaman tanıtılacak

IPhone modelleri olan IPhone 7S, 7S Plus ve IPhone 8 için geri sayım başladı.Fakat Apple kanadı henüz tanıtım için basın davetiyelerini yollamadığı için kesin tarih akıllardaki soru olarak gizemini korumaya devam ediyor.

IPhone modelleri ile ilgili 10.yıla özel telefonların tanıtım tarihine ait bilgi sızdı. IPhone 10.yılına özel hazırlanan tanıtımı bu tarihte gerçekleşebilir.

IPhone modelleri tanıtım tarihi belli oldu

Basında sızan bir habere göre 10.yılına özel bir tanıtım yapacak olan Apple akıllı telefon modellerini 12 Eylül tarihinde gerçekleştirecek. Tanıtımını gerçekleştireceği etkinlikte Apple IPhone 7S, IPhone 7S Plus ve IPhone 8 modellerini tanıtacak.

Gelen bilgiler doğrultusunda tanıtımını yapacağı 12 Eylül tarihinden sonra ilk IPhoneler 22 Eylül tarihinde Amerika da ardından 1.parti Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak. Tanıtımı yapılacak olan modellerin Apple A11 yonga seti ile gelirken 3 GB RAM belleğe sahip olacak. Ayrıca Apple IPhone modellerinde video bir ilki gerçekleştirecek.

Apple’ın oldukça iddialı olduğu modelleri 4K çözünürlükte 60 FPS’te video çekerek bu alanda bir ilk olmuş olacak. IPhone 8 için ön görülen etiket fiyatı ise 1000 dolar ile 1100 dolar arasında seyir edecek. Ayrıca bu modelin sınırlı sayıda üretileceğini hatırlatalım.

Iphone modellerinin Türkiye fiyatının ise muhtemelen 5500 TL ile 5800 TL arasında olması beklenmekte. Dün tanıtımı yapılan Note 8 fiyatının 4999 TL olmasının gelecek modellerin de fiyat aralığını etkilediğini düşünmek gerek.

THN – teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir