Kategoriler
Mobil

iOS 12’nin çıkış tarihi belli oldu!

iOS 12 çıkış tarihi belli oldu. Apple tarafından düzenlenen etkinlikte bir çok ürün ve hizmet hakkında açıklamalar yapıldı. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan iOS 12’nin de çıkış tarihi kullanıcılara duyuruldu. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre yeni sürüm 17 Eylül itibari ile indirilebilecek. Ancak geliştirici sürümü bu akşam itibari ile isteyen kullanıcılar tarafından yüklenebilir. Geçtiğimiz senelerde yeni yayınlanan iOS sürümleri bir çok hata içeriyordu. Bu sene Apple tarafından hataların bir daha gelmemesi için çalışmalar özenle yürütüldü. Hatta kullanıcıları sevindirecek bir duyuru daha yapıldı. Yeni gelecek sürümün 11’e göre daha performanslı çalıştığı iddia edildi.  Yetkililer yeni sürümün iki kat daha hızlı olduğunu belirttiler.

iOS 12 Sürümünde Neler Olacak ?

Yeni modellerle birlikte gelecek olan sürümde rahatsız etme modu, bildirimleri gruplama, ARKit 2.0, yeni Animojiler, Siri kısayolları ve grup FaceTime gibi özelliklerde geliştirmeler yapılmış. Ancak Grup FaceTime özelliğinin henüz kullanılamayacağı bilgisi mevcut. Büyük bir ihtimalle yakın bir süre içerisinde gelecek olan güncelleme ile kullanıma sunulacak.

iOS 12 Hangi Modellere Yüklenebilecek ?

Apple tarafından lansmanda yapılan açıklamaya göre yeni güncellemeyi 5s modelinden sonra çıkan bütün modeller alacak. Ayrıca yine tüm iPad Air ve iPad Pro modellerine, 5. ve 6. nesil iPad modellerine, iPad mini 2 ve üstü iPad mini modelleri ve 6. nesil iPod touch kullanıcıları yeni sürümü indirebilecekler.

 

“iOS 12’nin çıkış tarihi belli oldu!” için 2 yanıt

iOS 12 GM sürümünü yükledim. Dedikleri kadar hızlı mı tartışılır ancak hız artışı var diyebilirim.

iOS 12 ‘nin 11 den farkı yol anlaşılan. Oysa Steve Jobs yaşıyor olsaydı bizi bambaşka bir sürüm bekliyor olabilirdi. Apple Jobs’tan sonra yerinde sayıyor resmen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir