Kategoriler
Mobil

Google Pixel satışları netlik kazanıyor

Google Pixel satışları netlik kazanıyor. Google tarafından HTC’ye üretilen çiçeği burnunda amiral gemisi Pixel serisi telefonların satış rakamları gün yüzüne çıkmaya başladı.

Resmi açıklama olmasa da Google Play Store mağazasındaki Pixel Launcher  uygulamasını indirme sayısından satış adetleri kendisini ele veriyor.

Google Pixel kaç adet sattı

Geçtiğimiz yıl Nexus markasını unutan ve kullanıcıların karşısına Android işletim sistemi ile çıkan Google‘ın yeni amiral gemileri Pixel ve Pixel XL modelleri satış rakamları  Pixel Launcher  uygulamasını indirme sayısına göre bir milyonu ( 1.000.000 ) aşmış durumda. Google‘ın bu rakamları rakipleri ile kıyaslandığında elde edilen bu rakam aslında pek mutlu edici değil.

Google Pixel rakipleri ne sattı

Google Pixel modelleri piyasaya çıkalı 8 ay gibi bir zaman oldu ve geçen bu zamana göre satış adetleri pek memnun edici değil. Çünkü rakip firma modelleri Apple‘ın IPhone‘nu 2016 son çeyreğinde 78 milyon rakamlarını aşmıştı ve Samsung‘un Galaxy S8 modelleri ise çıktığı ilk ayda 5 milyon sayısına ulaştı.

Google amiral gemisi Pixel aslında üst düzey teknik tasarımı ile belkide kullanıcıların kimi beğenisini kazandı kimine göre ise fazla ağır geldi. Bu rakamların seyrini belkide etkileyen sebeplerden biride bu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir