Kategoriler
Mobil

Galaxy S9 parmak izi okuyucu patenti aldı

Samsung her zamanki gibi parmak izi okuyucusundan vazgeçemiyor. Galaxy S9 için parmak izi patenti aldığı ortaya çıktı Samsung’un 2018 yılında çıkarmayı planladığı Galaxy S9‘un parmak izi okuyucusu ekranın en alt kısmında yer alacak

S9 için özel patent

Ortaya çıkan habere göre Samsung S9’un ön yüzüne çok küçük bir parmak izi okuyacağı otaya çıktı son zamanlarda moda haline gelen ince çerçevesiz telefonların çıkmasıyla beraber her zaman parmak izi okuyucu telefonun arakasında yer alırken Samsung ise bu defa ön tarafa kullanacağı ortaya çıktı. Apple ise bu işe dur demek için parmak izi okuyucusunu kaldırmış ve yerine yeni bir özellik olan yüz tanıma özelliğini getirmişti.

Samsung ise şu durumda ne yapacağı henüz belli değil gibi duruyor ilk yazımızda Samsung’un yüz tanıma özelliği kullanacağı açıklaması yapılmış şimdilerde ise S9 için parmak izi okuyucu pantenti almış herhalde Samsung bu yeni cihazına hem yüz tanıma özelliği hemde parmak izi okuyucusu kullanacak gibi gözüküyor. Güney Kore’deki patent şirketi KIPRIS’a kaydettirdiği yeni patent ise minik bir parmak izi okuyucu sensörünün patentini aldığı açıklandı.

Teknolojihaberim.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir