Kategoriler
Mobil

Galaxy S8 Plus Ekran Değişim Ücretleri Şaşırttı

Kısa süre önce piyasaya çıkan Galaxy S8 Plus akıllı telefonlarının satış sonrası desteği konusu da netlik kazanmaya başladı. Bu noktada ilk gelen detaylar telefonların ekran değişimiyle ilgili oldu. Samsung, Galaxy S8 Plus ekran değişimleri için rekor ücretler isteyecek. İşte detaylar.

Ne kadar dayanıklı olursa olsun akıllı telefonlarda yaşanan en büyük sorunlardan birisi ekran hasarları. Her ne kadar Gorilla Glass 5 gibi ekstra korumaları bulunan camlar kullanılsa da sonuç olarak cam ekranlarda mutlaka hasarlar meydana gelebiliyor. Telefonların düşmesi, fiziksel bir etki ile karşılaşması, başka bir madde ile çizilmesi gibi birçok olumsuzluk kullanıcıların sürekli olarak yaşadıkları sorunlar.

Kimi durumda ekranlara gelen zarar sadece bir çizik olarak değerlendirilirken bazı durumlarda telefonların ekranları kullanılmaz duruma bile gelebiliyor. Bu gibi bir olumsuzluk yaşayan kullanıcıların yapacakları en iyi şey ise servise başvurmak oluyor. Piyasaya girişiyle akıllı telefon dünyasını sarsan Galaxy S8 Plus akıllı telefonları içinde bu durum aynen geçerli. Fakat Galaxy S8 Plus telefonlarında bir fark var fiyat!

Galaxy S8 Plus Ekran Değişimi İçin Rekor Ücret

Galaxy S8 Plus ekran değişimi için öncelikle Samsung’un telefonun parçaları için yaptığı maliyet listelerine göz atmak gerekiyor. Doğrudan markanın belirlemiş olduğu bir servis fiyatı bu aşamada belli olmasa da listelerde Galaxy S8 Plus ekranlarının sadece maliyet kısmında 900 TL gibi standart bir akıllı telefon modeline eş değer olduğu görülüyor. Samsung’un ekranları tam anlamıyla kâr oranları da dahil olmak üzere satış fiyatının ise 1400 TL gibi oldukça yüksek bir bütçe olması bekleniyor.

Telefonların ekran değişiminde doğrudan bu rakamlar mı talep edilecek yoksa Galaxy S8 Plus akıllı telefonları için Samsung’un standart bir ekran değişimi ücreti mi belirleyeceği merak konusu. Akıllı telefonların ekran değişimi konusunda nasıl bir yol izlenecek bunu markanın açıklamalarıyla öğrenmiş olacağız. Fakat düşüş olsa bile Galaxy S8 Plus ekran değişimi yine standartların çok üzerinde olacak gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir