Kategoriler
Mobil

Galaxy Note Fan Edition duyurusu yapıldı

Uzun zamandır takipte olduğumuz Note 7 resmen duyuruldu. Yenilenmiş haliyle yeni ismiyle Galaxy Note Fan Edition adını alarak kullanıcıyla ilk teması bugün Kore’de yapılan resmi açıklamada tanıtımı yapıldı.

Geçtiğimiz yıl içerisinde talihsiz pil patlamalarından dolayı piyasadan toplanan Galaxy Note 7 Yeniden satışa çıkmaya hazırlanıyor. Samsung, uzun zamandır üzerinde çalıştığı yenilenmiş Note 7 Fan Edition ismiyle tekrar gündeme oturarak hayranlarını sevindirecek haber bugün yayımlandı.

Galaxy Note Fan Edition duyuruldu!

Galaxy Note Fan Edition, modeli olarak tekrardan kullanıcıyla buluşmak isteyen samsung, pil konusunda değişikliğe giderek 3500 mAh pil yerine 3200 mAh batarya kullanmayı tercih etmiş durumda. Tekrardan sorun yaşamamak için titiz bir şekilde çalışan yetkililer tarafından 8 noktalı pil güvenliği testinden geçirerek daha sağlıklı olmasını istiyor.

Sadece güvenlik konusunda yeniliğe gitmeye firma tıpkı S8 ve S8 Plus modellerinde bulunan Bixby uygulamasıyla birlikte aynı yazılımla geliyor. Yazılım ve güvenlik güçlendirmeleri hariç tutulduğunda telefonun diğer kalan özellikleri, şekli ve tasarımı Note 7 ile aynı. Samsung, yaptığı açıklamada toplatılan Note parçalarını yeni çıkardığı Fan Edition için kullandığını açıklamaktan çekinmiyor. Çevreci bir yaklaşımla üretmiş olduğu yeni telefonu Eski Note 7 parçaları ile üretilmiştir açıklamasını yaptı.

Samsung, tanıtımını yaptığı telefonun yaklaşık olarak sadece Kore’de 400.000 adet satma planları içerisinde olduğu açıklamasını yaptı. Halihazırda yeni çıkarmak istediği Note 8’in Satış rakamlarını yüksek tutmak için Kore dışında diğer ülkelerde Note Fan Edition satış rakamlarını fazla yüksek tutmak istemiyor.

Galaxy Note Fan Edition’ın fiyatı ise 611 dolar (2,151 tl) olarak belirlemiş fakat Türkiye’de ki vergileri fiyata dahil ettiğimizde yaklaşık 3,200 Tl gibi bir fiyatı gözden çıkarmanız gerekiyor. 7 Temmuz’dan itibaren raflarda yerini alacak olan telefonun bir çok renk seçeneğiyle kullanıcılarla buluşmayı hedefliyor. Telefonu alacak herkese telefonun rengine göre kılıf hediye edileceği belirtildi.

Galaxy Note Fan Edition’ın fiyatı 699.600 Won (611 dolar). 7 Temmuz’dan itibaran Mavi Mercan, Altın Platin, Titanyum Gümüş ve Siyah Oniks renk seçenekleri ile satışa çıkacak. Samsung,Note Fan Edition ile birlikte her renge uygun bir de kılıf hediye edecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir