Kategoriler
Mobil

Galaxy Note 7R Çıkış Tarihi Ve Fiyatı Netleşti

Samsung’un en başarılı akıllı telefonlarından biri olması beklenirken bir anda markanın hüsran modeli olan Galaxy Note 7 yenilenmiş versiyonu Galaxy Note 7R ile çıkış yapıyor. Telefonların ne zaman çıkış yapacağı ve fiyatları içinde yeni detaylar geldi. İşte yeni bilgiler.

Akıllı telefon dünyasında en çok ses getiren olaylardan birini yaşayan Samsung’un tarihinde ilk defa telefonlarını toplamış ve bununla da kalmayarak modelleri iptal etmişti. Galaxy Note 7 akıllı telefonları iptal edildikten sonra akıllara iki soru geldi. Birincisi telefonlar neden kendi kendine alev aldı soruları oldu. İkinci soru ise şu an gündem olan konu üzerine. “Galaxy Note 7 akıllı telefonları geri gelecek mi?” Sorusu şimdilerde cevap bulmaya başladı. Kısa süre önce WİFİ sertifikasını alarak bir nevi Galaxy Note 7R modelinin geleceğini doğrulayan markanın şimdi ise yenilenmiş akıllı telefonlarında nasıl bir yol izleyeceği ortaya çıktı.

Galaxy Note 7R Güney Kore’de Satılacak

Gelen bilgilere göre yenilenmiş versiyonun adı beklendiği gibi Galaxy Note 7R olacak. Telefonların doğrudan tüm pazarlarda satışa sunması ise beklenmiyor. Samsung’un elinde kalan tam 4 milyon telefonu ilk olarak kendi ülkesi olan Güney Kore’de satışa çıkaracağı belirtildi. Telefonun yenilenmiş versiyonunda tasarımsal ya da sistemsel bir değişiklik olmayacak.

Çünkü markanın pil sorununu çözüp bir nevi elindeki 4 milyon telefonu yeniden piyasaya süreceği düşünülüyor. İlk etapta sadece 300 ile 500 bin telefonun satışa çıkması gündemde. Bu rakamların üzerinde satış için bir sür daha beklemek gerekli. Güney Kore için sadece haftalar sonra çıkış yapacağı belirtilen akıllı telefonun ülkemizde dahil olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde de yeniden satışa çıkması bekleniyor.

Fakat bu satış konusunda bir tarih bilgisi elde edemedik. Geri kalan 3 milyonun üzerinde modellerin piyasaya çıkışının hazır olmasıyla ülkemiz ve Avrupa pazarında satışa çıkması beklenen Galaxy Note 7R akıllı telefonlarının fiyatlarında ise en az %30-40 arasında bir indirim uygulanacak. Bir nevi Samsung kârını minimum seviyeye indirerek Galaxy Note 7R akıllı telefonlarının satılmasını sağlayacak. Yeni fiyatların ise 600-700 dolar arası değişmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir