Kategoriler
Mobil

BlackBerry yeni Android açıklaması yaptı

BlackBerry son gelen habere göre kendi Android işletim sistemi ile ilgili bir bilgiyi paylaştı. Ve bu işletim sistemi ile ilgili olarak yeni patent başvurusunu gerçekleştirdi. Patent başvurusunda bulunduğu yeni BlackBerry Secure detayları…

BlackBerry son dönemlerde Android işletim sistemi ile ilgili oldukça hırçın planlamalar yapmaya başladı. Bu agresif planları hayata geçirmek için bugün düşen habere göre BlackBerry kendi Android işletim sistemi  BlackBerry Secure lisans başvurusunu gerçekleştirdi. Peki BlackBerry Secure nedir ne işe yarayacak haberimizin detaylarında yer vermeye çalışalım.

BlackBerry Secure ne?

Bundan kısa bir süre önce BlackBerry tüm cihazlarının  tasarım, üretim ve satışa sunma yetkisini veya iznini diyelim  TLC ve buna benzer bir kaç firma ile ortak çalışma izni olarak vermişti. Bu çalışma ile BlackBerry DTEK60 ve BlackBerry KeyOne cihazlarının yazılımını üretiyor ve cihazların donanımını ise TCL firması tarafından hazırlanıyordu. Fakat başvurusunu yaptığı bu son lisans ile BlackBerry hedefi ve kendi Android işletim sistemleri konusunda bir adım daha öteye geçti.

Başvurusunu yaptığı yazılım kendi adını taşıyacak olan BleckBerry Secura ismi altında geliştirilecek. Yazılım tüm Android güvenlik özelliklerini içerisinde barındıracak. Lisans başvurusunda bulunurken diğer taraftan BlackBerry ilk anlaşmasını da Hindistan da gösterdi. Hindistan da Optiemus markasıyla anlaşarak ilk BlackBerry Secure kullanımını gerçekleştirecek.

Özellikle Hindistan bölgesinin seçilmesinde ise pazar payanın çok yüksek olmasının ayrıca BlackBerry KEYone’ın siyah ve diğer sınırlı sayıda üretilen modellerinin burada satışa sunulmasından ileri geldiğini hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir