Kategoriler
Mobil

BlackBerry KeyOne Kullanımı Sıktı

BlackBerry KEYone’ın tanıtımı bildiğiniz gibi yakın tarihte yapıldı ve inanılmaz hayal kırıklığı yaratmış durumda.
Pazarda çok büyük rakiplerin varlığını düşünecek olursak BlackBerry için söylenecek çok fazla bir şey yok gibi. Neden BlackBerry hayal kırıklığı yarattı. Telefonun özelliklerinden mi yoksa isminden mi birlikte göz gezdirelim.

BlackBerry KeyOne için büyük bir reklam kapmasına hız kesmeden devam ediyor ve aslında telefonun kullanımı tamamen fiziki üstelik Android işletim sistemine sahip telefon üst donanıma sahip. Görüntü kalitesi ve hızı da oldukça iyi gibi duruyor. Peki kullanım açısından ne gibi olumsuzlukları var.

Fiziki görüntü olarak alüminyum kasaya sahip ve oldukça kaba bir duruş ile göze hitap ediyor. Fiziki kullanım için tasarlanmış klavye ise BlackBerry’in olmazsa olmazı gibi sanki.Kullanımı gerçekten çok zor sıkıştırılmış daracık bir klavyeye sahip. Diğer telefonlarda rastlamadığımız güç tuşu BlackBerry de sol üst köşeye yapılmış. 12 megapiksellik ana kamera; Pixel gibi rakipleri ile kıyaslanmayacak kadar vasat. Ve telefona verile isim de oldukça enterasan KeyOne milyonlara hitap edecek ve akılda kalacak bir isim niteliği taşımıyor olması da telefonun itibarını iyice düşürüyor.

BlackBerry’nin pazarda ki rakiplerini iyi analiz etmesi en doğru yol gibi gözükmekte.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir