Kategoriler
Mobil Yazılım

Asus Zenfone Max Pillerine Yeni Güncelleme

Birçok serisinde kullandığı yüksek pil kapasitesiyle dikkatleri üzerinde toplayan Asus, bu noktada zirve modellerinden biri olan Asus Zenfone Max serisine yeni bir pil güncellemesi ekleyeceğini duyurdu. Zaten yüksek pil kapasiteli pillere sahip olan akıllı telefonlarda piller için nasıl bir değişim düşünülüyor? İşte detaylar.

Akıllı telefonlarda en çok önem verilen kriterlerden biri olan pil süresi, birçok markanın akıllı telefonlarında belirleyici özelliklerden biri olarak öne çıkıyor. Bu alanda çok daha uzun süre kullanım imkanı sunacak serileri olan markaların daha fazla tercih edildiğini de biliyoruz. Bu noktada pil kapasitelerine en çok önem veren markalardan birisi de Asus.

Zenfone serilerinde genel olarak yüksek kapasiteli piller kullanan markanın bazı özel serilerinde ise rekor kapasiteye sahip piller kullandığını biliyoruz. İşte bu modellerden birisi de Asus Zenfone Max serisi. Telefonların standartlarında 5000 mAh değerinde oldukça yüksek kapasiteli piller kullanmayı tercih eden marka, şimdi ise yeni bir pil güncellemesi daha yayınlayarak zaten yüksek olan pil kapasitesinin daha verimli kullanılmasını hedefliyor. Teknoloji devinin bu noktada daha öncede duyurulmuş olan güncellemesinin sonunda yayınlandığını da belirtelim.

Asus Zenfone Max Yeni Bir Uygulama Getiriyor

Öncelikle Asus Zenfone Max güncellemesiyle beraber yeni bir uygulamanın geldiğini belirtelim. Piller için gelen bu yeni güncellemede Power Master adı verilen özel bir uygulama sunuluyor. Power Master uygulaması sayesinde kullanıcıların pil yönetimini detaylı bir şekilde kontrol etmeleri sağlanıyor. Telefonların şarj sürelerinin belli bir seviyenin altına düşmesi durumunda otomatik olarak güç modlarını ayarlayan, bunun dışında kullanım seçeneğine göre pil tasarruf modlarını ayarlayan Power Master uygulamasının pil tüketimini de en iyi şekilde dengeleyeceği belirtiliyor.

Bundan haftalar önde duyurulmasına rağmen güncellemenin henüz yeni yayına geçtiğini de belirtelim. Asus Zenfone Max için bu güncellemeyi yapmak isteyen kullanıcıların da haliyle bilmesi gereken birkaç özel nokta var. En önemli nokta güncellemenin OTA üzerinden yayınlanmış olması. Yani ilk iddialarda yer aldığı gibi sanılanın aksine sadece akıllı telefonların yazılım güncelleme bölümlerini kullanmanız yeterli olacak. Ekstra bir sisteme gerek bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir