Kategoriler
Mobil

Anti-Köpek Etiketi Galaxy S8 de Ne Anlama Geliyor ?

Geçtiğimiz hafta itibari ile Samsung Galaxy S8 kullanıcılar ile buluşmaya başladı. Yapılan testlerde S8’in  pilinde çubuklu bir köpek olduğunu fark ediliyor.

Bu anti-köpek etiketi ne?

Samsung, pillerin toksik olduklarından, bu pillerin bitki örtüsü  gerek ise evcil hayvan oyuncakları gibi dolaştırılmaması gerektiğini bilmemizi ister.

Bilinçli ve bilinçsiz bir şekilde alınan pil, yanıklara, tahrişe, iştahsızlık, karın ağrısı ve hayvanların (özellikle köpeklerin ) sindirim sistemine zarar verebilir.

Akla gelen soru ise şu ; bu insanlar için toksik tehlikesi mi? burada neden pilleri çocuklardan değil köpeklerden uzak tutmaya uyarılmış?

Pil yutması hem insanlara ( Özellikle çocuklar ) hem de hayvanlar için tehlikelidir. Özellikle lityum-iyon pillerin yüksek çıktıları vardır, buda bize  patlama riskinin varlığını gösterir. (Note7‘de görülmesi gibi) Bir köpeğin pili çiğnemesi ve delmesi durumunda pilin şişmesine ve potansiyel olarak pilin alevlenmesine neden olur. Youtube kanallarında da pilin içerisindeki içeriklerden pilin şişmesini nasıl olduğunu gösterirken S8’in pilinin patlamasını engelleyebileceği düşünülüyor.

“Anti-Köpek Etiketi Galaxy S8 de Ne Anlama Geliyor ?” için 9 yanıt

Güzel bir alet yapmışlar gittigidiyor üzerinden satılıyor bir tane aldım gerçekten işe yarıyor

Buna benzer bir alet daha vardı sanırım ona benzetmişler türkiyede satılmaya başlandı el altından getiriliyor anacak resmi satış yok şuanda.

Çok süper şimdiye kadar bu haberden haberim yoktu sanırım ilk siz yayınladınız teşekkür ederiz.

Köpekler için değilde tüm hayvanlar için teklikeli madde içerdiğini söylüyor. Yani evcil hayvanlardan uzak tutu diyor. Köpek temsili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir