Kategoriler
İnternet

Teknoloji Liderlerinin Hafızalarda Kalan Sözleri

Hep aynı şeyler üzerinde duruyoruz. Hızla gelişen dünya, değişen dünya ve değişimin sebebi uçuk fikirler, yaratıcı zekalar ve teknoloji.

Bu kadar hızla değişen dünyamızda insanlığa mükemmelliği sunmayı amaçlayan beyin takımları ve beyin takımlarını yönetenler. Bu insanların geçmişten geleceğe ne hesapladıklarını bilmiyoruz ama görünen gerçek şu ki sadece yeni ürün tasarlama satma ve para kazanmanın dışında artık bunlar insanlığın gidişine de yön vermeye başlamalarıdır. Bunu başarmanın yolunu da teknolojik ürün yelpazesi ile yapıyorlar. Ve bu ürünler mobil telefon,dizüstü pc, masa üstü pc, kamera, drone, otomobil, giyilebilir teknoloji ve daha bir çok dalda teknoloji. Bu beyin takımları komutanları kim ve hafızalarda kalan sözleri nelerdir kısaca bakalım.

  • Steve Jobs : (24 Şubat 1955 – 5 Ekim 2011), Apple Computer, Inc.’ın kurucu ortaklarından biridir.Ne demiş; ” Piyasa’ya girdiğimizden beri bizi kimse yutamadı.Sanırım ağızda bırakacağımız tat’dan korkuyorlar.”
  • Elon Musk : SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortaklarındandır.Ne demiş; ” Mükemmel şirketler mükemmel ürünler üzerine kurulur”
  • Mark Zuckerberg : Amerikan bilgisayar programcısı, girişimcisi ve sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kurucusu. Ne demiş; ”  Bir amaç belirleme ve iş kurma birlikte olmalıdır.”
  • Sheryl Sandberg : Facebook’ta COO görevini üstlenmektedir ve ikinci kiş konumundadır. Ne demiş; ” Sınırlarımızı zorladık.”
  • Biz Stone :  Twitter, Blogger, Medium gibi birçok internet oluşum ve gelişiminde büyük rol almıştır. Ne demiş; ” 10 yıllık çabalamanın sonunda gelen başarı, muhtemelen bazılarına bir gecede başarmışsınız gibi gösterilecektir.”

Ne diyelim darısı bizim de başımıza….

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir